jermenice artic cat trv 700

Sam svoj mojster.
Uporabniški avatar
delorto
Prispevkov: 27
Pridružen: 07 Okt 2012 08:58

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a delorto » 16 Okt 2015 13:56

damijan napisal/-a:Jaz imel isto napako ,vse zamenjal v jermenici potem se pa ta glas začel prenašati na v znotraj mašine.Zamenjal sem ležaj tudi pa ni bil to vzrok...Na koncu se je začelo slišati v mašini...Meni šla glavna gred...Vsi ti motorji imajo isto napako.Moj ;Bohorca,Lozinke ,vsi so 2010 letnik .Zamenjal so jih najmanj na 5 kom teh motorjev.Tak se mojster zarekel --verjetno serijska napaka blajerc....Pripravi najmanj 1200 eur...Upam da ni to ,ampak verjetno je to .Moj isto napako imel...
He he tudi to z gredjo smo že imeli in se mi zdi čisto ne fer od podjetja AC ,da to serijsko napako ne odpravi brezplačno. Saj ne poznam lastnika AC-ja 700 ,2010 L. ,ki bi imel še prvo vgradno gred. :liar:

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a fran » 16 Okt 2015 14:13

Fantje, ugibam, ampak ali je mogoče reč o igličnem ležaju na gredi za ojnico. Mi je poznano, da na nekaterih agregatih obvezno menjati ta valjčni ležaj na določenih urah. Malo morrgen kdo si pa lahko privošči na 300 ur podirat agregat zaradi enega ležaja. Razmišljal sem o rešitvi tega problema, ko sem imel tak ležaj sesut v roki. Namreč kletka ne vzdrži udarcev in se sesuje, posledično se začne mletje in agregat se ustavi, moraš imet srečo, da ti še kaj ne razbije predno se ustavi.
Ta ležaj ima krajče iglice in še z vmesnimi presledki za samo kletko iglic. Sam sem poizkusno to sestavil skup kot iglični ležaj brez kletke. Torej sem lahko vgradil daljše iglice in še celo več sem jih lahko vgradil. Zadeva ni glih neka novost, saj so pri nekaterih radilicah imeli tako skup dano že v originalu in je bilo večno.
Naj omenim še, da se valjčki ali iglice dobijo posamezno po dimenzijah in načeloma niti ni tak strošek, nekje okoli 1€ po kom, gre jih pa okoli 30kom.

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a lozinka » 16 Okt 2015 17:01

Dobra razlaga čeprav ne vem ali je res tak ležaj notri? Ali imaš kako sliko od tega sfaljenega ležaja?
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a lozinka » 16 Okt 2015 17:04

delorto napisal/-a:
damijan napisal/-a:Jaz imel isto napako ,vse zamenjal v jermenici potem se pa ta glas začel prenašati na v znotraj mašine.Zamenjal sem ležaj tudi pa ni bil to vzrok...Na koncu se je začelo slišati v mašini...Meni šla glavna gred...Vsi ti motorji imajo isto napako.Moj ;Bohorca,Lozinke ,vsi so 2010 letnik .Zamenjal so jih najmanj na 5 kom teh motorjev.Tak se mojster zarekel --verjetno serijska napaka blajerc....Pripravi najmanj 1200 eur...Upam da ni to ,ampak verjetno je to .Moj isto napako imel...
He he tudi to z gredjo smo že imeli in se mi zdi čisto ne fer od podjetja AC ,da to serijsko napako ne odpravi brezplačno. Saj ne poznam lastnika AC-ja 700 ,2010 L. ,ki bi imel še prvo vgradno gred. :liar:
Vidiš tako se zgubljajo stranke, jst nisem prepričan da bo moj naslednji AC. Ko se enkrat naredi meglica nerad tam gledam, iščem kje je boljša vidljivost....
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a fran » 16 Okt 2015 18:07

Evo sem nekaj našel od slik. Ena je z novim ležajem in novo kletko. Ker sem pri naslednjem videl, da je bila kletka že počena, drsna površina ojnice pa uničena sem isto dal novo ojnioco pa daljše valjčke brez kletke, tako sem povečal naležno površino samega ležaja in s tem preprečil poškodbe.
Naj še to omenim, da po posveetovanju s strokovnjakom ki deluje na dirkah tak sistem brez kletke pride v poštev samo do 15 000 vrtljajev naprej je pa vse problem, ker mora bit kletka in to je še poseben material, ki se po naročilu izdela.
Torej ni skrbi, da nebi delovalo tu se vrti do 8000 obratov.
Slika 01 zamenjana original ojnica z orig, ležajem s kletko.
https://www.dropbox.com/s/la2p7xdy0w2ngox/01.jpg?dl=0
Slika 02 zamenjana ojnica z valjčki na polno.
https://www.dropbox.com/s/ir6krxqwhrudlb2/02.jpg?dl=0
Bom pa še poizkusil poiskati kako je dejansko pri mačkah.

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a lozinka » 16 Okt 2015 18:14

Super, zdej mal več vem! Hvala za razlago :clap:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a fran » 16 Okt 2015 18:28

Kot vidim original se dobi smo v celoti. Če se obrneš po ponaredkih pa lahko samo ojnica in ležaj, razvidno je tudi tak ležaj s kletko.


https://www.dropbox.com/s/4v6ir1ehbdxsgkw/4.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/g8shmvrl5w5cemq/5.jpg?dl=0

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a damijan » 17 Okt 2015 08:06

delorto napisal/-a:
damijan napisal/-a:Jaz imel isto napako ,vse zamenjal v jermenici potem se pa ta glas začel prenašati na v znotraj mašine.Zamenjal sem ležaj tudi pa ni bil to vzrok...Na koncu se je začelo slišati v mašini...Meni šla glavna gred...Vsi ti motorji imajo isto napako.Moj ;Bohorca,Lozinke ,vsi so 2010 letnik .Zamenjal so jih najmanj na 5 kom teh motorjev.Tak se mojster zarekel --verjetno serijska napaka blajerc....Pripravi najmanj 1200 eur...Upam da ni to ,ampak verjetno je to .Moj isto napako imel...
He he tudi to z gredjo smo že imeli in se mi zdi čisto ne fer od podjetja AC ,da to serijsko napako ne odpravi brezplačno. Saj ne poznam lastnika AC-ja 700 ,2010 L. ,ki bi imel še prvo vgradno gred. :liar:
:clap: :clap: :clap: Tako je....Ko napisal serijska napaka

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a damijan » 17 Okt 2015 08:34

Dobra razlaga Fran...Tudi mene zanima zakaj se ne menja samo ojnica in ležaji, če je tu napaka. Kao se dobi samo v kompletu...(Gred komplet).Ok to sem sedaj zamenjal.Mojster mi rekel,da je sedaj notri gred z drugo kataloško številko..Da do sedaj katero zamenjal še ni bilo problemov...Ja do gdaj,koliko km.? Delorto pravi, da menjal to že pa spet nekaj...Ti TRV 700 modeli imajo serijsko napako sigurno...Lahko da so vedeli za napako,da so jih opozorili in jih prodajo več komadov distributerju.Če krepa v garanciji zamenjajo ,če pa ne pa tako trpiš sam kot jaz....Pri nabavni ceni pa jih dobijo mnogo ceneje...(Že slišal za nekaj o tej stvari).Največji (F..) je ko pa moraš mašino podirat...Sedaj ko bili na vožnji v Topuskem doma čistim motor pa vidim zadnji vijak, ko drži mašino nekaj gleda ven. Pogledam z druge strani odlomilo matico.Ko je podiral mašino je zlomil vijak,samo zavaril nazaj sedaj pa spustilo... :evil: :evil: :evil: Dobro da opazil :think: Že napravil novega še enega za rezervo...
Slika


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost