jermenice artic cat trv 700

Sam svoj mojster.
Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a damijan » 25 Jun 2015 12:50

Fantje zanima me nekaj ,če se kateri kaj bolj spozna v jermenice..Namreč na mojem motorju se mi dozdeva ,da so jermenice dokaj glasne.Primerjal sem z Lozinko, ko ima enaki motor pa njegov ne.Menjal sem valčke in drsnike nove original,pregledal jermenico pa prva z valčki nima nobene zračnosti.Zadnjo ,ko je pod vzmetjo,pa ravno nisem razkopal ,bi moral pripravo naredit.Jermenice so takšne.Menjal tudi jermene pa nič boljše,občutek je kot bi opletala ali kaj takega...
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 25 Jun 2015 20:00

Ta osovina katera gre v menjalnik in je semerin in ležaj na njej rahlo ga obrni in poslušaj, če kaj "rožlja"?
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a damijan » 25 Jun 2015 20:30

Gladiator napisal/-a:Ta osovina katera gre v menjalnik in je semerin in ležaj na njej rahlo ga obrni in poslušaj, če kaj "rožlja"?
Mićo sem probal nič ni narobe tam videt,,,,Jutri kontaktiram Tadeja na servis, če on kaj ve,,,Edino ona velika jermenica, ko ima vzmet od zadaj ,če v sredini ,da se obrabila ,,,

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a Berti » 26 Jun 2015 06:26

Lahko,da so se ti obrabile plastične puše,če ima tako kot polaris. Ni nek strošek,če jih pravočastno zamenjaš. Lahko so tudi teflonske puše po katerih drsi aksa od jermenice. Ali pa feder?
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a damijan » 26 Jun 2015 09:06

Danes klical na servis Tadeja ,nima pojma pravi .Menjal sem drsnike 4 kom in valčki 8kom.Original kupljene na servisu....

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a Berti » 26 Jun 2015 10:25

Govorim za sekundarno sklopko. Ne to,ko ima valjčke.

https://youtu.be/aNwGt3Q2XAY



https://www.google.si/search?q=arctic+c ... 60&bih=517
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a damijan » 26 Jun 2015 12:34

Berti moja je taka!
https://www.youtube.com/watch?v=2JED-oeXc-U
Nima notri nič samo vzmet pa drsnike ob strani ,samo drsniki ko novi pri moji sem pogledal.Dvomim v distančnike v prvi jermenici pa valčke...Bom še enkrat ven pobral pa vse pretehtal stare nove,pa še enkrat vse pregledal.Tudi hrup se sliši iz prve jermenice...Lahko pa se prenaša ...Hudo to.... :evil: :evil: :evil:

Uporabniški avatar
delorto
Prispevkov: 27
Pridružen: 07 Okt 2012 08:58

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a delorto » 15 Okt 2015 12:32

damijan napisal/-a:Fantje zanima me nekaj ,če se kateri kaj bolj spozna v jermenice..Namreč na mojem motorju se mi dozdeva ,da so jermenice dokaj glasne.Primerjal sem z Lozinko, ko ima enaki motor pa njegov ne.Menjal sem valčke in drsnike nove original,pregledal jermenico pa prva z valčki nima nobene zračnosti.Zadnjo ,ko je pod vzmetjo,pa ravno nisem razkopal ,bi moral pripravo naredit.Jermenice so takšne.Menjal tudi jermene pa nič boljše,občutek je kot bi opletala ali kaj takega...
Slika
Slika
Slika
Tudi mene je motilo precej grdo ropotanje v predelu variomata pri AC. Bilo je kar nekaj modrovanja na koncu zaključek, najbrž nekoč v preteklosti zablokiran ležaj v pokrovu variomata ,ki so ga samo zamenjali nihče pa ni opazil močno poškodovano osovino ,ki je imela veliko zračnosti in je poskakovala v ležaju in povzročala moteče zvoke in ne najbolje delovanje variomata.
Slika

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a fran » 15 Okt 2015 13:09

Obračaj pozornost tudi na primarno notranjo jermenico. Le ta mora bit fiksna ko skupaj z zunanjo privijačena. Poanta je v tem, da je v jermenici zalita kovinska puša, kateri kasneje naredijo ripne, le ta pa se na spoju z aluminijem zmehča, nekaj časa opleta, potem pa ostaneš brez pogona. Imel sem tak problem, ki sem ga lepo rešil z isto jermenico. Če bi se v tem smislu kaj dogajalo se javi pa ti u slikah pokažem kakosem to rešil.

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: jermenice artic cat trv 700

OdgovorNapisal/-a damijan » 15 Okt 2015 21:19

Jaz imel isto napako ,vse zamenjal v jermenici potem se pa ta glas začel prenašati na v znotraj mašine.Zamenjal sem ležaj tudi pa ni bil to vzrok...Na koncu se je začelo slišati v mašini...Meni šla glavna gred...Vsi ti motorji imajo isto napako.Moj ;Bohorca,Lozinke ,vsi so 2010 letnik .Zamenjal so jih najmanj na 5 kom teh motorjev.Tak se mojster zarekel --verjetno serijska napaka blajerc....Pripravi najmanj 1200 eur...Upam da ni to ,ampak verjetno je to .Moj isto napako imel...


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost