Ogrevane ročke

Sam svoj mojster.
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Ogrevane ročke

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 09 Feb 2014 12:32

Pred kratkim sem opazil, da mi na mopedu ne dela gretje ročk: na desni strani je delovala samo nizka stopnja, na desni pa nobena, medtem, ko je gretje plinske ročice delovalo normalno, prav tako normalno deluje gretje ročk zadaj v obeh stopnjah. Po demontaži ročk je bil takoj odkrit vzroh: lot, oziroma medenina se je odtrgala od osnove, posledično ni bilo več stika in adijo gretje.
Zadevo sem nato poizkusil rešiti z električnim spajkalnikom, a imam nek hobi program za 20€ z močjo 15W in s tem se nikakor ni dalo zadeve rešiti. Miran (hornet) je pred kratkim nabavil plinski spajkalnik za 12 € in z njim je zadeva rešena - ročke delujejo normalno v obeh stopnjah. Čez lot sem nato nanesel vročinsko lepilo (sem preizkusil, če bi ga nemara stopilo, a ga ne). Koliko časa bo vse skupaj držalo in delovalo ne morem reči, nove ogrevane ročke lahko še vseeno nabavim.

Originalna grelna enota na AC je prilepljena na krmilo, jaz sem jo odstranil zaradi lažjega dela in jo nato namontiral nazaj.

Amatersko zalotano (važno da drži in deluje)

Slika

Plinski spajkalnik za 12 € zelo lepo deluje, sem si ga naročil tudi sam. S takim spajkalnikom na tej povezavi je bila sanirana zadeva:

http://www.conrad.si/TOOLCRAFT-Plinski- ... 85_1508090

Ker sem imel sedaj sposojenega in je deloval kot je treba sem si ga naročil tudi sam, le nekoliko drugačnega:

http://www.conrad.si/TOOLCRAFT-Plinski- ... 85_1508091
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Ogrevane ročke

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 10 Feb 2014 00:24

Nekako mi žila ni dala mira, zakaj je prišlo do napake na ogrevanih ročkah: v defoltu grejejo kot se spodobi, je pa po mojem problem v premehkih plaščih na krmilu (gumijasta prevleka čez krmilo, pod katerim so grelne enote). In ker je marsikatera zadeva narejena made in CHINA ali TAIWAN, KOREA, oziroma na splošno v Aziji, pa ne samo na AC, ampak to je že druga tema...,sem preveril, kakšni so spoji na grelnih enotah. Ja, za nežne duše, ki držijo krmilo samo naravnost in ga ne upoabljajo v offffff vožnjah bo zadeva držala . Vendar sem prepričan, ko bo prišlo do grobih obemenitev ročajev, pod katerimi so NEZAŠČITENI spoji bo prišlo do napak tudi pri "asfalterjih". Stiki med grelnima enotama in s spajkanim spojem sta tako slabo narejena, da se čudim, kako mi je sploh zadeva zdržala toliko časa. Res je, da držim krmilo med grobo uporabo 4 cikla bolj na koncu in ne pri spojih grelnih enot, a mi je kljub temu uspelo uničiti lotane spoje. Kako je to narejeno npr, na BRP-ju nimam pojma (po vsem prebranem grejejo najboljše, kot je vse najboljše na njem :twisted: - šalo na stran) - predvidevam, da so grelne enote v samih ročicah (so zalite v plastiki)in jih ni možno demontirati, oziroma popraviti ČE ŽE pride do okvare :?:
Miran je na AC- ja montiral OXFORD grelne ročke, kakšno je vaše mnenje o njih (kdor jih uporablja) in ali je na BRP- jih ogrevanje narejeno na tak princip :?:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Ogrevane ročke

OdgovorNapisal/-a lakl » 10 Feb 2014 13:03

Uporabljam ročke proizvajalca Koso in so zalite,tako,da nimaš možnosti popravil zato,ko crkne vržeš stran. Imajo 5 stopenj regulacije in na 5 stopnji segrejejo do 75 stopinj tako,da prebijejo vsake rokavice. Slabost je,da so malce večjega obsega a sem se hitro navadil na debelino. Dve sezoni delujejo še vedno kt nove in jih moram pohvalit.
Prej sem imel Saito ročke,katere so pa ogrevale le same sebe.
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Ogrevane ročke

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 10 Feb 2014 14:10

Laki a si te Koso kupil v Luisu?
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Ogrevane ročke

OdgovorNapisal/-a fran » 10 Feb 2014 21:49

Jaz imam ogrevane ročke že na drugem motorju. Delujejo isto kot pravi Gladiator. Največja stopnja je že kar prevroče ali pa za hud mraz. Stikalo je štiristopenjsko in vodotesno. Moti me samo tipka za vklop, ki jo v rokavicah težko občutiš pa še za start jo je treba 3 sekunde zadržat. Verjetno je od Saito gumb za regulacijo bolj prikladen. Glede na terenske vožnje mi pa tudi enkrat ni gretje odpovedalo. Dobil pa sem jih u quadsquad Ljubljana.

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Ogrevane ročke

OdgovorNapisal/-a lakl » 11 Feb 2014 07:11

Gladiator napisal/-a:Laki a si te Koso kupil v Luisu?
Motonavtika Miklavž
Lakl vas ima rad :)


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost