Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

Sam svoj mojster.
Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a damijan » 08 Sep 2013 11:43

Par slik demontaže statorja na muci,,Namreč zadnje čase se mi je pojavilo ,da mi ni polnilo akumulatorja .Ko je bil mrzel motor je včasih polnilo 13,2-do 15 V...Potem pa spet ne .Naredil sem miritev in se je pokazalo da žice, ki pridejo iz statorja ne pokažejo vse tri nekje 0,6ohm.Ampak samo dve ,ena pa nulo... :think: Senzor je bil v redu pokazal piše 200ohm(plus ,minus 20%),meni nekaj preko 180,kar naj bi bilo v redu .Sedaj sledi ,stator na pregled mojstru Priselcu ,da popravi če se bo splačalo..
http://www.youtube.com/watch?v=P4oGkI2-zOY

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 08 Sep 2013 12:26

:text-bravo: :clap: Poročaj o zadevi, starega statorja pa nikar ne zavrzi, če ti bo mojster rekel da se ne splača zadeve popravljati.
Preglej ohišje statorja, če je slučajno kje kak opilek ;) .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a damijan » 10 Sep 2013 12:39

Tako ,mojster zrihtal stator pravi ,da je bila nekje v navitju počena žica,verjetno pri navijanju napaka..Za popravilo plačal 15 eur.Sedaj sem naredil še novo tesnilo iz tesnita.Danes dopoldan pa vse skupaj sestavil in testiral..Dela vse ko mora :dance: :dance:
tesnilo novo doma narejeno :dance:
Slika
Staro in novo--
Slika
Stator popravljen
Slika
Montaža ,menjan še semering
Slika
Tesnilo
Slika
Test narejen po hosti :dance: To pa še rezultat :lol: :lol:
Slika

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 10 Sep 2013 15:59

Ob prvi priliki priletim z motorjem do tebe, da prekontrolirava še mojega, mislim, da ima isto napako ;) Semering si verjetno naročil v Trzinu :?: Bi bilo fino, če bi tole prekontrolirala čim prej, da obenem zamenjam olje...CROline Party se nezadržno bliža 8-)
Kako si kaj s časom ta teden, recimo petek, ali sobota :?:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a damijan » 10 Sep 2013 17:46

Jaz ta teden delam popoldan!!Lahko v soboto!!?Ja semering nabavil u Trzinu mislim ,da par evrov !Lahk olje zamenjava,če ga boš mel!!

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 10 Sep 2013 19:17

damijan napisal/-a:Jaz ta teden delam popoldan!!Lahko v soboto!!?Ja semering nabavil u Trzinu mislim ,da par evrov !Lahk olje zamenjava,če ga boš mel!!
Olje in filter imam, jutri pokličem še za semering potem bova pa na vezi za soboto ;). Pridem pa z avtom in prikolico, ker dvomim, da bo tisti mojster lahko zadevo popravil še isti dan :think: :?:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a damijan » 10 Sep 2013 20:18

Bohorc napisal/-a:
damijan napisal/-a:Jaz ta teden delam popoldan!!Lahko v soboto!!?Ja semering nabavil u Trzinu mislim ,da par evrov !Lahk olje zamenjava,če ga boš mel!!
Olje in filter imam, jutri pokličem še za semering potem bova pa na vezi za soboto ;). Pridem pa z avtom in prikolico, ker dvomim, da bo tisti mojster lahko zadevo popravil še isti dan :think: :?:
Kateri mojster :?: :think: Misliš olje pa tisti semering ,pa miritev statorja... :think:Še lahk bova šla v Kočevski rog pogledat :lol: :lol:

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 10 Sep 2013 20:37

Ja, un mojster za stator popravit. Mejduš, v Rog bi pa lahko šla malo za "jurji" pogledat :shhh: :dance: 8-) :lol: :twisted: Bom poskrbel, da bo tank na Štefu poln ;) :handgestures-thumbup:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a damijan » 11 Sep 2013 11:43

Ja mojster za stator mi je popravil v enem dnevu ,sam men ga ni rabil previjat ,ga je samo skup zlotal, ali nekaj takga naredil pa zalil.Jaz zjutraj zanesel ,popoldan je bilo popravljeno.Drugače, če bi previjal bi stalo tam 80 eur.Če bi morala stator ven vzet ,da bo v istem dnevu popravljeno :?: :think: .Poskusi samo žice tri ,ki gredo iz statorja ven zmerit, če maš instrument.Morajo dajat 0,6 ohm vse tri med sabo nekje enako.Če imajo je stator dober.Lahko pa prideš soboto dopoldan pa,to zmeriva .Če kaže dobro ,lahko zamenjava olje drugače je brez veze,kjer moraš olje ven zlit ,če razdiraš za stator.V soboto pop ima hči od Dragice rojstni dan..Fešta.Lahko pa tudi nedeljo...

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Demontaža statorja artic cat 700 trv cruzer

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 12 Sep 2013 10:40

Tebi bi lahko dali naziv mehanik mačkon. :-D Lepo si tole uredil nisi ti zastonj inovator leta. :clap: ;)
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta