Težave z vitlom

Servis, mehanik....
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 08 Sep 2012 12:10

V četrtek zvečer sem opazil, da mi ne dela vitla. Ko pritisnem na gumb za navijanje ali odvijanje škljocne v tisti elektroniki ki je na vitlu, do katere so napeljani kabli in iz tiste elektronike kabli do vitla. Ima kdo kak nasvet kaj storiti, ali bo treba motor peljati na servis :?: Problem je to, da imam sedaj razvito jeklenico, ki je ne morem naviti nazaj na vitlo :evil:, pa tudi kmalu se bo šlo na Hrvaško, do takrat moram imeti vitlo usposobljeno .
Težava je bila odkrita preden sem potegnil tisti avto na videu :x .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Berti » 08 Sep 2012 13:09

hmm....rele vsaj jaz sem imel podobne težave na Warnovih relejih(avto vitla) Dobil pri mamuti primeren rele za takšno vitlo in zadeva je delala.

Lahko da je kakšna povezame med konktorji zarjavela in ni stika.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 08 Sep 2012 16:53

Ko pritisnem gumb IN - OUT elektrika pride do tiste elektronike pred vitlom. Potem ni kriv rele, ali pač :shock: :?:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Berti » 08 Sep 2012 17:06

Torej do nje pride. Iz nje pa ne pride nič? Kaj pa varovalka? Sicer vem da si že preveril.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 08 Sep 2012 18:17

Berti napisal/-a:Torej do nje pride. Iz nje pa ne pride nič? Kaj pa varovalka? Sicer vem da si že preveril.
Do elektronike na vitlu iz katere so na vitel speljani trije kabli elektrika pride, od tam naprej pa ne. V tej elektroniki ob pritisku na gumb IN - OUT škljoca kot na primer na avtu, ko so na zaganjaču zanič krtačke. Elektrike iz te elektronike do vitla po tistih treh kablih ni. Kot sem videl se da ta elektronika odpreti, pa ne vem, ali bi se lotil to odpret, ker če zadeve ne bom mogel popraviti in bom uveljavljal garancijo znajo na servisu komplicirati, kaj sem šel sam odpirat zadevo.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Berti » 08 Sep 2012 18:26

Pol kaj kompliciraš,če maš v garanciji. Reči mu,da ti je šel rele. Zaradi vožnje po slabem asfaltu ker so velike luknje.

Rele je potrebno sklačiti pod zic :)
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 10 Sep 2012 01:17

Se mi dozdeva, da ti je "šolter na balanci" odpovedal vsaj pri meni je bilo tako?wd40 čudeže dela. ;)
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 10 Sep 2012 06:48

Gladiator napisal/-a:Se mi dozdeva, da ti je "šolter na balanci" odpovedal vsaj pri meni je bilo tako?wd40 čudeže dela. ;)
Sem napisal, da do elektronike na vitlu elektrika pride, naprej pa ne - torej stikalo na balanci definitivno ni krivo :) .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Težave z vitlom

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 19 Sep 2012 10:25

Težave z vitlom so odpravljene. Danes je bil Damijan v Trzinu na servisu in mi mimogrede pripeljal drug rele, ki sicer ne gre pod garancijo in niti ni nov, plačal pa ga tudi nisem nič, važno je, da vitla dela ;) . Že včeraj sem razdrl stari rele, če ga hočeš popraviti je kar težko dobiti rele narazen, da se ne pretrgajo žičke, a za naslednjič, če se mi še kdaj to naredi vem kako se lotiti zadeve 8-) . Zaradi nepravilnega odpiranja :oops: je star rele zanič - na napakah se učimo :twisted: .
Problem je bil v kontaktih znotraj releja - vsaj predvidevam tako. Včeraj mi je za trenutek rele spustil elektriko skozi, vendar se je boben na vitli vrtel počasi in sčasoma pridobival na hitrosti :shock: . Ko sem rele odprl, sem na kontaktih videl tole, vse nekaj "zašmelcano":
Rele sem sedaj namazal z nanotehnološkim sprejem za elektroniko, bom pa ta rele montiral nekam na bolj suho mesto, kabel je že doma. V petek sledi mazanje ostalih kontaktov, kontrola vseh tekočin, mazanje podvozja za lažje pranje blata...

Slika

Da je rele rabljen se vidi po tej sliki, a "šenkanemu" konju se ne gleda v zobe :lol:

Slika
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost