Nakup 4x4

Nasveti
Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a damijan » 01 Okt 2017 19:42

Kolikor opažam kar ste mojstru napisali o atv-jih, je sedaj še bolj zmeden.Vsaki hvali nekaj.Jaz mu povem samo to..Kako srečo boš imel,lahko boš kupil malo slabši motor pa te bo služil.Lahko Bpr pa boš razočaran ali pa ne.Ni atv- ja ,da bi rekel ta je pa pika brez brez napak. Kateri ima dosti denarja kupi BPR je pa vse drago,ampak zato imaš pa BPR.Mi reveži imamo nekje srednji rang.Spet enim služi enim ne. Spet pa vse odvisno koliko se boš letno vozil.Zahteva pa stalni pregled pa sprotno odpravljanje napak...Kar boš kupil ti želim veliko sreče samo pazi na homologacije.Srečno vožnjo..

Uporabniški avatar
Citamcesem
Prispevkov: 24
Pridružen: 30 Sep 2017 18:07

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a Citamcesem » 01 Okt 2017 20:07

Kaj je problem homologacij?

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 01 Okt 2017 20:49

Citamcesem napisal/-a:
01 Okt 2017 20:07
Kaj je problem homologacij?
pazi sam da nebo T3 homologacija..

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 01 Okt 2017 20:50

damijan napisal/-a:
01 Okt 2017 19:42
Kolikor opažam kar ste mojstru napisali o atv-jih, je sedaj še bolj zmeden.Vsaki hvali nekaj.Jaz mu povem samo to..Kako srečo boš imel,lahko boš kupil malo slabši motor pa te bo služil.Lahko Bpr pa boš razočaran ali pa ne.Ni atv- ja ,da bi rekel ta je pa pika brez brez napak. Kateri ima dosti denarja kupi BPR je pa vse drago,ampak zato imaš pa BPR.Mi reveži imamo nekje srednji rang.Spet enim služi enim ne. Spet pa vse odvisno koliko se boš letno vozil.Zahteva pa stalni pregled pa sprotno odpravljanje napak...Kar boš kupil ti želim veliko sreče samo pazi na homologacije.Srečno vožnjo..
damjan..od teh kar sem vozu se mi je najbol dopala mačka..čeprav me je jebala ko pr norcih. pa mal je bla švoh 550-ka.700 je pomojem topšit.sploh srečkotova ko ma servo.:)

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 01 Okt 2017 21:22

bugimajstr napisal/-a:
01 Okt 2017 17:05
lozinka napisal/-a:
01 Okt 2017 16:39
Seveda je dober, ne rabim vprašat, vem iz prve roke!
lozi..nevem zakaj mu je pol ženska rekla da naj polarisa nazaj kup. :twisted: jel tut ti lahk priznaš da je brp ko iz papirja. ni najbolš za teren. še za po cest ni najbolš.je pa lep..pa drag tut..tko da za imiđ je dobr.. pa za praznenje denarnice tudi. :roll: :twisted: polaris 570 je pomojem topšit za teren.
Tako kot je avtor teme napisal: "če nam bodo žene določale kaj naj kupimo, nebom daleč prišli"! BRP ni iz papirja to je dejstvo (saj moj ne...), tisto terena ki sem prevozil se je obnesel odlično da ne rečem fenomenalno (za moje pojme in moj način dojemanja terenske vožnje), za cesto je pa tudi zelo primeren (tudi Sandi z 570max je Istarsko furo od 900 in kusur km odfural brez kakršnih težav). Posploševat da je ta ali un 4cikl (saj pri omenjenih) tak ali drugačn ni realno. Vsi vemo, in se strinjamo s teorijo da se vsak kvari in bo imel kako težavo, seveda če ga bomo vozili.
Vsekakor je Polaris super moped, sam meni osebno bi bolje pasal 850 turing, a žal ga takrat ni imel niti je vedel kdaj ga bo imel!
Treba vzet v zakup še homologacijo T3, torej traktor, za nova vozila!!
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 01 Okt 2017 21:44

Citamcesem, to s Pokvarisom je naša interna šala na račun tega mopeda, ni treba jemat za res ker je mišljeno kot eno malo zbadanje lastnikov teh 4ciklov! Skratka hec :-D
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
Citamcesem
Prispevkov: 24
Pridružen: 30 Sep 2017 18:07

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a Citamcesem » 02 Okt 2017 13:05

Pa še to a je slabše imeti podaljšano verzijo? Kakšna je razlika ? Nekak se nagibam k polarisu 570touring ampak me skrbi da ne bo zadeva podhranjena za 2 osebi ?

Uporabniški avatar
woodman
Član
Prispevkov: 545
Pridružen: 12 Okt 2015 11:29
Kraj: Boršt-Metlika

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a woodman » 02 Okt 2017 13:18

Moje osebno mišljenje, da ko bosta dva se ne boš pelal extrem in ne bo podhranjen. Za samega boš pač pritisnil do konca. Za primer na extremu v Stubici v soboto je 570 prišel čez vse ovire le moral je delati na max. Osebno se nagibam le na dva cilindra ker navor in tehnika vožnje je noč in dan razlika.

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a damijan » 02 Okt 2017 20:47

Ja samo pazi kaki so to dvo cilindraši.Jaz imel linhaja 570 za njega pravim osebno šrot. Imel dva celindra in, ko se vozili skupaj z drugimi sem ga tiščal do konca ,da jih dohajal pil pa je 12 litrov. Ne vem pa kaki novejši modeli sedaj... Ja takega, ko bi imel 700 kubikov dalje. Jaz imam sedaj Artic cat 700 dolga verzija en cilinder .Kjer se sedaj vozil nisem imel nekih problemov ,da nebi zvozil.Z dvema pa po terenu saj veš kako je ,če ne zna drugi se prilagajati te lahko skipa .O tem bi se dalo še razpravljati...pa saj je dosti napisanega.

Uporabniški avatar
Citamcesem
Prispevkov: 24
Pridružen: 30 Sep 2017 18:07

Re: Nakup 4x4

OdgovorNapisal/-a Citamcesem » 06 Okt 2017 18:46

Hvala vsem za nasvete in mnenja...

Sam bom tukaj priložil še povezavo, katera je poleg vaših nasvetov močno pripomogla k moji odločitvi. V primeru , da se še kdo znajde v podobni situaciji... https://www.youtube.com/watch?v=cSDkFd6cHvY&t=437s

Odločil pa sem se za Pokvarisa Sportsman 570 Touring :-D nekako najbolj odgovarja mojim željam, samo malo bom moral še počakati da mi bodo lahko dobavili 2018 letnik in ko se to zgodi vam prilepim kakšno sliko :-D

Še enkrat hvala!!

Lp


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost