K: Tomos apn4/7

Kotar
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Okt 2016 23:16

K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a Kotar » 09 Feb 2017 19:13

Kupim Tomos apn 4/7 s dokumenti.

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a damijan » 09 Feb 2017 21:53

Kotar napisal/-a:Kupim Tomos apn 4/7 s dokumenti.
To bi se na našega Bohorca moral obrnit.On pozna fante z Mirne, ko imajo klub apn. Samo ne bere več dosti forum.Lahko ti pošljem številko ,če boš interesent,pa ga boš vprašal.

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 14 Feb 2017 21:04

damijan napisal/-a:
Kotar napisal/-a:Kupim Tomos apn 4/7 s dokumenti.
To bi se na našega Bohorca moral obrnit.On pozna fante z Mirne, ko imajo klub apn. Samo ne bere več dosti forum.Lahko ti pošljem številko ,če boš interesent,pa ga boš vprašal.


Živijo ;)

Evo mene, kaj ne berem foruma, kdo je to rekel :?: :?: :lol: Bohorc se bo počasi vrnil v sedlo , samo da tiste sklepi Tadej porihta :dance: Naslednji vikend naj bi baje bil že mobilen z mačko 8-)
No, pa da rečemo kakšno na temo Tomosov: kar se tiče neregistriranih mopedov, ga je trenutno mogoče registrirati z dvema pričama, samo v registru ga ne sme biti, oziroma da ni bil še nikoli registriran ali pa ukraden, to pa preveriš tako, da pokličeš na tehnični pregled, poveš številko šasije, tam preverijo če je bil moped že v registru ali ne, potem pa se odločiš za nakup, ali pa tudi ne...
Zdaj glede dileme ali kupiti APN4 ali APN7 je vse odvisno, koliko si pripravljen odšteti za moped in v kakšnem stanju ga imaš namen kupiti: 4-ka v voznem stanju z papirji se bi že dobila za 300 €, ampak moraš vedeti, da če jo hočeš imeti v popolnem stanju te bo stala še dodatnega tisočaka :!: Bolje je kupiti obnovljeno, jo dobiš pod jurja, naliješ mešanco in gasa :dance:
APN7 je pa drugo poglavje: čeprav je v osnovi ista kot APN4, le da ima veliko kromiranih delov je zadeva precej dražja, tudi do jurja več :shock: :shock: Spet je najbolje kupiti obnovljeno, brez papirjev se že dobi za tisočaka, mogoče mao več , urejanje papirjev pa te pride cca 100€.
Sam imam štirico na pedala, še vedno je razstavljena, razen okvirja in zadnjih nihajk imam vse pobarvano, tudi bloki agregata so preličeni, nabavljeni so kvalitetnejši ležaji od originala, novi semeringi, tesnila, potem je samo očiščenih nekaj prvotnih originalnih delov, ki gredo nazaj na moped (ročke MAGURA, kovinsko stikalo za luči in trobljo, balanca, nekje sem staknil originalni sedež, popolnoma nov iz leta 1983, skratka kar nekaj originalnih in razen čiščenja nedotaknjenih originalnih delov gre nazaj na moped),pobarvati moram še pesta, nabaviti krom šalčke za prve vilice in zadnje amortizerje, zajle, prtljažnik..., evo, sem že na cca 300€ :cry: :cry: ... Ti pa povem, da ga ni boljšega občutka, ko izpod tvojih rok pride ven perfekcija ;)
Za nakup je treba VSAKODNEVNO spremljati avto net, bolho, ker drugače samo objavijo prodajo in dobrega mopeda že ni več.

Nekaj slik obnovljenih delov moje štirice, sem pa vse naredil sam: od priprave delov za barvanje pa do samega barvanja ;) Pobarvano je pa res tako, kot sem si lahko samo žele, tukaj si moram pa sam sebi čestitat, saj sem iz pištole za 40€ in 25 litrskim kompresorjem ter barvanjem na prostem dosegel domala nemogoče

Prva stvar, ki sem jo obnovil je bil izpuh: krivina je še originalno kromirana, krom je sicer malce slabši, ampak ker je kromiranje pri nas izredno slabe kvalitete sem namenoma pustil krivino nedotaknjeno, le očiščena je.

Slika

Agregat, oziroma bloki in pokrovi so bili naslednji na vrsti. Sama priprava se je začela z odstranjevanjem stare, originalne barve, nato je bil potreben nanos prajmerja , kitanje, ponoven nanos prajmerja (verjetno čisti nesmisel, ampak bolje 2x, kot pa nikoli), nanos špric kita in potem barvanje z metalik barvo, po pol ure nanos prozornega mat laka. Izgled ni čisto originalen, je pa najbolj podoben od vseh barv, ki so na trgu.

Slika

Slika

Nazadnje sem se lotih karoserijskih delov (razen okvirja in zadnjih nihajk). Spet brušenje"do živega", osnovna barva, špric kit, brušenje z vodobrusnim papirjem do popolne gladkosti in nazadnje barvanje. Čas priprave je bil precej dolg, ker sem preveč "picajzlast" in tukaj hočem imeti perfekcijo, ki sem jo tudi dosegel. Tank sem nato opremil še z nalepkami, kakršne so bile v originalu in z zaščitno gumico.

Slika

Kar se tiče okvirja in zadnjih nihajk imam že vse v špric kitu, dele moram samo še prebrusiti in prebarvati, predvidoma naslednji mesec me čaka še to, vse odvisno koliko časa mi bo vzela kuhinja ( sva v začetni fazi popolne adaptacije kuhinje, spet vse made by Bohorc- od izrisa načrta, izpisa krojne liste in tudi sestavil jo bom seveda sam, razen razrez iverala in pultov bom dal narediti "podizvajalcem" :lol: ;) )
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a lozinka » 14 Feb 2017 22:41

Bravo majstore! Sicer nekaj "vaših" izdelkov smo videli na meetu v Šentrupertu takrat!

Kdaj prideš po koledar!
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 14 Feb 2017 23:05

lozinka napisal/-a:Kdaj prideš po koledar!
Če ne prej, pa na kaki furi... Sem bil prejšnji teden skoraj vsak dan v NM, pa se nisem spomnil na tebe :oops:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a lozinka » 14 Feb 2017 23:13

Ja lej če mene nemaraš saj koledar pridi iskat! :lol: :lol:
BRP 800 XT-P 2013

Kotar
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Okt 2016 23:16

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a Kotar » 15 Feb 2017 15:04

Hvala Bohorc za odličen komentar! 8-)

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 15 Feb 2017 16:31

lozinka napisal/-a:Ja lej če mene nemaraš saj koledar pridi iskat! :lol: :lol:
Ga tud obest nimam kam, ker mam tak not po kuhni ko v Nagasakiju ko je atomska usekala... Drugam kot v kuhno ga pa ne dam, so do zdaj vsi Gladiator koledarji visel v kuhni, bo tud ta ;) Al sta komi dva mesca mim, ko bota tazadna dva, pol se ga pa res ne bo več splačal obešat :lol: :lol:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: K: Tomos apn4/7

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 15 Feb 2017 16:32

Kotar napisal/-a:Hvala Bohorc za odličen komentar! 8-)
Malenkost ;)
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost