Kremšnite

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Kremšnite

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 20 Sep 2012 19:36

Danes sem se lotil delat kremšnite. Delal sem jih prvič in po temle receptu najdenem na internetu v Kilinarika.net:

Rumenjake s sladkorjem zmešamo s stepalnikom za smetano v gladko maso, dodamo vanilijev sladkor, rum, malo mleka in sok 1 limone, na koncu postopoma dodamo 22 dag moke.

1,5 l mleka zavremo v večji posodi in vanj vlijemo maso. Ves čas stepamo z mešalnikom za stepanje smetane in kuhamo 13 minut, pazimo, da se ne prismodi.

Naredimo sneg iz 7 beljakov in 18 dag sladkorja, dodamo ga kuhani masi in dobro premešamo ter zlijemo v pekač, ki je obložen z listnatim testom (pečenim). Potavimo na hladno, da se ohladi.
Ko je ohlajeno, stepemo smetano in jo premažemo čez maso ter po vrhu položimo listnato testo (pečeno).
Smetana je boljša, če je rastlinska ali vsaj pol pol, da je bolj trdna, če hočemo trdne kremšnitke.
Še nekaj slik:

Sestavine
Slika

Sneg in masa
Slika

Listnato testo v pekaču
Slika

Kuhanje in mešanje mase z mlekom
Slika

Mešanje kuhane mase s snegom
Slika

Stepanje smetane
Slika

Zmešana masa na listnatem testu
Slika

Smetana čez maso
Slika

Položeno listnato testo na smetani
Slika

In nazadnje še sladkor v prahu
Slika

Za prvič mi je res dobro ratalo. Krema lepo čvrsta in okusna, držal sem se recepta ko pijanec plota, le pri eni sestavini sem spet delal po svoje: v kremo sem dal sem 5 žlic ruma, pa en šluk v sebe ;)
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
gavry
Prispevkov: 13
Pridružen: 29 Jul 2012 12:04
Kraj: Bela krajina

Re: Kremšnite

OdgovorNapisal/-a gavry » 22 Sep 2012 20:45

a to zadnje je tudi del recepta?? :roll:


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov