Male cukrarije, še manjše cukarpekarice :)

lenka236

Male cukrarije, še manjše cukarpekarice :)

OdgovorNapisal/-a lenka236 » 14 Avg 2013 11:36

HB za praznike ( takšne in drugačne), za rojstne dneve, obletnice in zakramente.. Resno sem imela že pomanjkanje cukarpekarstva. In zdaj imam spet razlog, da začnem čarat z dobrimi sestavinami, da postanejo še boljši produkti.:) Vsaj upam..do sedaj se niso še nikoli pritoževali, razen nonstopsemnadietiosebki, ki pa potem ravno tako podležejo.

Začela sem z najbolj enostavnimi piškotki, po starem receptu, ki so jih pekle že stare mame in sigurno od stare mame, mame. :D Preverjen recept torej..nima kaj spodleteti ..in tudi ni..

Je pa tudi dobra učna ura za naše mladiče, da jih naučimo, da korenje le ni samo za zajce. Ko sem ribala korenček, me je naša firbčna tašča postrani gledala in imam jo na sumu, da je razmišljala da se mi kolesca počasi vrtijo v drugo smer, ker toooliko korenja pa res ne bo dobro pojesti za kosilo ali pa, da sem se odločila pol vasi spreobrniti v vegetarijance. Po previdnem vprašanju, kaj počnem in odgovoru da ribam korenje za piškote, se bila deležna pogleda, ki je potrjeval sum, ki se ji je motal prej po glavi..:) Po njenih včerajšnjih sumljivo pogostih obiskih v kuhinji ( v kuhinji jo drugače vidim samo takrat, ko jo lakota prežene iz njenega brloga) , ovohavanja, pazljivega drezanja s prstom v testo, kot da se boji, da bo nenadoma oživelo in ji skočilo za vrat, je bil rezultat takšen : Z zaprtimi očmi ( čudi me, da se ni še za nos prijela) počasi zagrize v piškot, cmoka in okuša..potem se ji usta razlezejo ( le za hip seveda, preveč priznanja menda škodi) v nasmeh in slovesno izjavi..pa saj tole sploh ni slabo!! No in zaradi takih izjav moje tašče, vsa dvoumna namigovanja
mirne duše prezrem, saj vem, da se bo zgodba ponovila naslednjič.. Sicer pa pravijo da je važen cilj, ne pot po kateri prideš tja..;) No jaz se ne strinjam čisto s tem...ja, ja , starejši smo modrejši..mladež se pa še uči..:)
Korenčkovi piškoti

1 kg moke
pol kg svinjske masti ( ali rastlinske..samo ne bodo takšni kot so bili od stare mame)
pol kg naribanega korenja ( ne komplicirajte-vrzite ga v multipraktik)
2 pecilna praška
malo soli
marmelada ( ali kar imate radi..nutela, orehov/ lešnikov nadev, koščki čokolade)
sladkor v prahu

Vse sestavine zmešamo v testo, ki naj počiva 1 uro. S kozarcem (ali modelčkom) oblikujemo kroge, ki jih namažemo z marmelado ali poljubnim nadevom..kar vam na pamet pride), robove namažemo z beljakom da nadev ne uhaja, prepolovimo ter stisnemo z vilico. Pečemo 15-20 minut. Povaljamo v sladkornem prahu, in že se lahko sladkate.. Ja, ja..simpl kt pasulj.:)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta