Konoba DOLINA (Istarske toplice); Restoran LOGGIA (Oprtalj)

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Konoba DOLINA (Istarske toplice); Restoran LOGGIA (Oprtalj)

OdgovorNapisal/-a lozinka » 01 Dec 2014 23:02

Tukaj bom opisal nekaj doživetij iz dveh kulinaričnih biserjev Istre.
Prva je konoba Dolina http://www.konobadolina.hr/hr/ (poglej galerijo) v neposredni bližini Istarskih toplic.
V iskanju kosila po naključju smo naleteli na to konobo in imeli velikansko srečo (ni rečeno da bi drugje bilo slabo vendar to je bilo vrhunsko). Prijeten a ne velik prostor urejen v tradicionalnem stilu, zeeeeeloooo prijazna gazdarica ki obenem tudi streže (mnogi naši vrli gostinci bi se lahko veliko od nje naučili).
Hrana, čudovita. Dvakrat domači fuži s tartufi in dvakrat ombolo s sirom in tartufi ter krompirjem. Čudoviti okusi, tartufi dajejo tisto nekaj več (sicer jih moraš imet rad drugače je vs trud kuharja zastojn), da so fuži domači nam je gazdarica osebno pokazala kako jih izdelujejo. Ombolo s sirom in tartufi je tudi vrhunska jed ko ti se pomeša okus mesa in dragocene gobe. Evo dokaz, škoda da slike ne dišijo :dance:
Slika
Ombolo..
Slika
Fuži...
Slika

Druga gostilna ki smo jo obiskali je meni sicer bila že znana ker sem tam bil nazaj 5-6 let a kaj ko sem pozabil kako ji je ime in kje se nahaja, vedel sem samo da je v tem koncu nekje in imel sem željo peljat tam še naše prijatelje. No stric google in njegova mapa delajo čuda, saj se niso zastojn prevažali z unim fotoaparatom na strehi avtomobila...., skratka našel.
V mestecu Oprtalj (seveda da je na hribu podobno kot Motovun, Grožnjan, Višnjan) se nahaja restoran Loggia http://coslovich.com/hr/. Ko sem bil prvič tam smo se imeli čudovito, hrana, vino, sam prostor, lastnik vse pet....! Po dolgi hoji iz Toplic do Oprtlja (točno 9,3 km, od tega tretina v klanec) smo prispeli in se namestili v zelo prijetno notranjost opremljeno s starinami iz tega kraja. Naročili narezek in vino, zraven smo še namakal sir in pršut v olivno olje z okusom tartufa, čudovita kombinacija. Zvedli smo da je kilo belega tartufa 1000 eurov in da mu je glih zdej sezona. Tako je to izgledalo:
Dila...
Slika
Samo za gledat:
Slika
No prijatlji so si le privoščil malo "krompirčkov"
Slika
Loggia...
Slika
Starine po steni
Slika
Majne damen z olivnim oljem z okusom tartufov
Slika
Še flaška naravne dobrote, ni poceni, je pa vredno:
Slika
BRP 800 XT-P 2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost