BOHEJA-Novo mesto

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

BOHEJA-Novo mesto

OdgovorNapisal/-a lozinka » 13 Nov 2013 19:42

Ne vem če je kdo že pisal o restavraciji Boheja v Novem mestu http://www.boheja.si/?page_id=119. Včerej zvečer sem izpadel Đek in sem ženo ob naši obletnici peljal na večerjo v Bohejo. Krasen prostor, moderna restavracija, diskretna glazba (samo instrumentali) in hrana mal drugače kot so te naše lokalne oštarije.
Slika
Slika
To je tist tip strežbe hrane ki večina folka jamra da je vse skupaj malo na krožniku je pa lepo servirano in dekorirano, no to je sicer res ampak nama je prav to zapasalo ker sem sit tistega basanja s hrano posebej zvečer.
No pa začnimo. Preden sva dobila predjed je natakar prinesel tzv. "kuharjev pozdrav", rezinica svinjskega hrbta na zelenjavi in zraven mali kruhki, prelito z nevem čem (verjetno je povedal a sem pozabil). Zgleda pa takole:
Slika
Za predjed sva dobila goveji carpaccio, z brusnično marmelado, še eno rumeno (spet pozabil), melono in parmezanom. Vse skupaj poškropljeno z oljčnim oljem z okusom belega tartufa. Odlična zadeva, pika na i je res ta oljček z okusom tartufov.
Slika
Za glavno jed sem dobil svinjski steak z Dolenjsko prilogo, žena prašičkov file z slanino, zelenjavo in kostanjevim pirejem. Zelo odlično.
Sv. steak:
Slika
Prašičkov file:
Slika
Sladico sem naročil samo jst, na koncu sva jedla oba. Tris sladic Boheja: slivova pita, bananina smetana in čokoladni mus. Mater je bilo dobro:
Slika
Vmes sva pila vino, še prej sem zlil eno viljamovko. Cena za vse skupaj 51 v naši valuti. Ni malo ni pa tudi gromozansko veliko vsekakor je vredno obletnice:ok
BRP 800 XT-P 2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost