Boč

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 29 Jan 2013 17:12

Neoprenske rokavice, ki jih imam jaz so debele nekje 2 mm (sedaj, ko so precej iztrošene, še toliko ne). Sem prepričan, da tudi 4 mm ne bi pomagale. Med odlovom rib z agregatom (ribam so se vzela ribja jajčeca, potem so bile spuščene nazaj v svoje okolje) sem vedno imel oblečene neoprenske hlače s škornji, pod temi hlačami pa dolge spodnje hlače in trenerko, pa me je po eni uri hoje po mrzli vodi zeblo kot psa. Neopren sam po sebi je le zaščita za nepremočljivost, toplotni izolator pa je nikakav, vsaj po mojih izkušnjah sodeč. Ko sem bil prvič udeležen pri takem odlovu, mi je možakar, ki je vodil odlov striktno naročil, naj se spodaj dobro oblečem, če ne me bo kmalu zazeblo. No in kljub temu, kako sem bil oblečen spodaj, me je vseeno zazeblo.
Lansko leto februarja smo se s prijatelji odpravili (bolj za šalo, kot zares) na morski ribolov. V Izoli smo iz pomol gledali možakarja, ki je lovil ribe na potop, pa je kmalu obupal ter prišel iz vode in je potožil, kako je mrzlo.
Ne vem, mogoče obstaja kakšna posebna vrsta neoprena, podloženega s kakšnim dobrim toplotnim izolatorjem, tisto bi mogoče bilo dobro za vožnje z motorji.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 16 Mar 2013 18:59

Danes prisotni na zasneženem štajarsem Triglavu: Gladiator, Berti in Damijan. Najprej smo se odpravili na Donačko goro do Rudijevega doma na topel čaj z dodatkom piratskega okusa :-D Pot po sami Donački ni bila ne vem kako zasnežena bolj, ko smo se spuščali v dolino manj ga je bilo. Nekaj asvalta je bilo do uspona na Boč in "tam" se je zadeva ustavila na 1km na uro :-D Snega po naših oz Bertijevih podatkih je bilo dobrih 60 cm na oko. :) Sledilo je vitlanje za dobri 2 uri :twisted: Hvala bogu in dobri volji Bertiju in Damijanu, če jih ne bi bilo bi lahko do spomladi čakali trobentice in vijolice. :-D Skratka dobra družba z odlično pripravljeno ribico.

Slika

Na žalost mi je ratalo naredit samo eno sliko mislim pa, da imata Berti in Damijan nekaj več slik in video zapisa.
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Berti » 16 Mar 2013 19:13

Ja no 3 slike pa le imam, bo Damijan več slik dodal jaz pa v večerni urah video, ko gredo otroc spat :) Drugač pa bilo utrujajoče, kajti snega ku boga ;) Pa do 13 ure je šlo potem se je pa ogrelo in je odjuga naredila meni in Damijanu veliko dela z kanrčkom in njegovim lastnikom ;)
Slika

Slika

Tukaj smo porabil uro za 1 km pa ne verjamem če je bil 1 km
Slika

Ko poženejo trobentice smo spet tam
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Berti » 16 Mar 2013 19:29

Aja pa tudi tako je bilo.

Mičo v meterskem zametu snega. Ga pripnem na steblo drveno in on nabija gas in drži stikalo od vitle. Jaz pa z vsemi močmi vlečem can-ama naprej. Vse dokler ne ugotoviva,da to nekaj ne špila. Seveda,da ne špila, ker je imel v rikvercu in še vitlav se je kontra :mrgreen:
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a damijan » 16 Mar 2013 21:21

Današnji dan ...uh.... :lol: :lol: :lol: Koča Rudijev dom---
Slika
Slika
Slika
Slika
Malica ribice...nevem kje... :lol: :lol: :lol: :lol:
Slika
Slika
Slika
Prebijanje skozi sneg bogu za hrbtom :pray: :pray: :pray: :pray: :doh: :doh:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Tukaj ljubil zemljo KOPNO :dance: :dance:
Slika
Slika
Slika
BOČ--parking stolp
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 17 Mar 2013 03:01

Fantje, ni drugega za reči, kot :clap: :text-bravo:
Tokrat se žal nisem mogel udeležiti fure zaradi drugih "obveznosti", vezanih predvsem druženju in kulinaričnim dobrotam izpod ponve Aleša :mrgreen: :dance: . Po slikah sodeč mi je malce žal, po drugi strani pa velja, da na vsaki svinjski procesiji pa spet ne morem biti zraven :lol: :mrgreen: :dance: :lol: .
Še enkrat: BRAVO :clap: :clap: :clap: .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Berti » 17 Mar 2013 07:32

Ja bohorc smo te mel na "jeziku" res škoda, ker ti ni uspelo bo pa ponovite. Za 2 je še plac :)

Tako tudi video posnetek je ratal. Nekaj malega je res preveč posnetega.

http://youtu.be/wY-cdwVHTjE
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 17 Mar 2013 08:22

Od 5,30 min sta pa gagala svaka čast, že dolgo ni bilo takega vitlanja. :twisted:
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
Rambo
Prispevkov: 224
Pridružen: 21 Jul 2012 14:06
Kraj: Hrastnik, SLOVENIJA

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Rambo » 17 Mar 2013 11:02

Tole je pa bil trening za mišice, a ne da Mičo? Si ju kar dobro gnal ;)

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 17 Mar 2013 12:21

Danes imata bolniško :-D Drugič greš zraven, da še tvoje ogrejemo. :-D :twisted:
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost