Boč

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a BIF » 25 Jan 2013 22:34

http://www.goeasttour.com/

jay886
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 Nov 2012 13:57

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a jay886 » 27 Jan 2013 20:34

jep.. se spomnim kako sem tudi sam pametoval o rokavicah... dal za njih poštenih 100e... držijo že držijo, ampak kako dolgo.. potem te pa rešijo samo ročke in še to original od BRP... grill na rokah :twisted:

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a damijan » 28 Jan 2013 17:29

jay886 napisal/-a:jep.. se spomnim kako sem tudi sam pametoval o rokavicah... dal za njih poštenih 100e... držijo že držijo, ampak kako dolgo.. potem te pa rešijo samo ročke in še to original od BRP... grill na rokah :twisted:
Jaz imam rokavice podaljšane ,ko imajo poštarji,mam ogrevane ročke pri muci pa te še skonc prstu zebe...tak, da :?: :?: je pa bolš, ko nič sigurno...

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a fran » 28 Jan 2013 18:09

Fantje jaz sem že vse probal, ogrevana ročka gasa, pa razne rokavice, ogrevane ročke, rešitev je le v rokavicah na krmilu in ogrevanih ročkah. Rokavice krmila sem sicer naredl sam, vendar je nekaj možno kupiti.Prilagam slike:
Slika
in še ene videne na terenu:
Slika
In še trgovina yogi ponuja:
Slika

Torej:
ogrevane ročke
Take rokavice
Na rokah pa nekaj od osnovnih rokavic pa ne bo zeblo.

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 28 Jan 2013 19:27

Ogrevane ročke, pa naj oddajajo še ne vem kako močno temperaturo grejejo dejansko le v dlani, ravno tako ogreva ogrevana ročka za plin le predel prsta, ki je v stiku z to ogrevano ročico za plin. Vse dodatno nakladanje kako so te ročke efektivne je čista izmišljotina in nateg.
Sam na prejšnjem motorju nisem imel ogrevanih ročk, kupil sem si rokavice, ki so po opisu sodeč bile takšne kakršne sem potreboval. Vendar malo jutri. Sem jih imel na rokah, ko sem se vozil po temperaturi okoli -5 C°, pa me je po parih kilometrih tako zazeblo v roke, da sem misli, da bom fasal ozebline (tudi z ogrevanimi ročkami ni dosti bolje, le kasneje me je zanohtalo). Bolje so se obnesle celo usnjene rokavice za motoriste in spodaj neke tanke volnene rokavičke. S sabo sem imel GORE-TEX smučarske rokavice, pa sem si rekel: slabše ne more biti, probaj. In kaj je bilo? Hja, v roke me je čudežno nehalo zebsti.
Te rokavice so vredne vsakega centa. Ne spomnim se več, koliko sem takrat dal za njih, poceni vem, da niso bile, pa še rdeče so povrhu, ampak, ker so bile zadnji par sem jih vseeno kupil. Nato sem si na krmilo zmontiral še ščitnike za roke, ki so dodatno pripomogli k manjšemu prepihu skozi rokavice in to je bilo to. Ne rečem, da ogrevane ročke ne pripomorejo, da te ne zazebe; pomagajo, le da te zazebe nekoliko kasneje. To, kar ima na krmilu @ fran in dobre smučarske rokavice je zmagovalna kombinacija, če pa so zraven še ogrevane ročke je pa že luksuz.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a fran » 28 Jan 2013 20:13

Bohorc hvala na podpori, pa ne glih da me podpiraš sam na začetku posta sem si predstavljal, da boš to kombinacijo skritiziral, s čimer se pa nebi strinjal. To je nekje cenovno poceni rešitev. Pa naj še dodam, da mi v te rokavice piha topel zrak od kilerja po rebrasti cevki fi 25 mm. No to je le probna verzija, piha le nekje 25 stopinj in u planu je še stalno podpihovanje s kakim ventilatorčkom od računalnika fi 80 pa kako bolj izolirano cevjo z manj izgub. Sicer zaenkrat me ni še zeblo pa se še nisem lotil posodabljanja. Res pa je, ni ga čez dobre rokavice, baje obstojajo najboljše iz spiska rokavic za motorne sani, tu je vedno prisoten mraz, so pa baje astronomske cene. Verjetno se še kdo strinja z nama za alternativno cenejšo rešitev. Naj še omenim grelec gasa sem si naredil na 60 stopinj, pa me je kljub tem zeblo, brez rokavice ne gre, čez rokavico pa zaradi premajhne površine sploh nisem čutil toplote.

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 28 Jan 2013 21:22

fran napisal/-a:Bohorc hvala na podpori, pa ne glih da me podpiraš sam na začetku posta sem si predstavljal, da boš to kombinacijo skritiziral, s čimer se pa nebi strinjal.
Podpora gre predvsem na račun mojih izkušenj, kritiziram pa takrat, ko tisto, o katerem teče debata preizkusim in nisem zadovoljen od pričakovanega. Sem preizkušal tudi vreče iz filca, zadeva se res obnese zelo dobro, čeprav sem vse skupaj imel narejeno le provizorično, samo nisem nikoli šel dlje kot samo do testa, ker sem kasneje motor prodal, na tem pa imam ogrevane ročke in originalne ščitnike za roke, ki odnesejo kar precej mrzlega zraka in to vse skupaj s kombinacijo smučarskih GORA-TEX rokavic mi trenutno zadovolji potrebe.
Se bi pa strinjal, da so rokavice za motorne sani verjetno najboljša izbira, a tudi cenovno najdražja, in ni dosti manjkalo, da jih ne bi kupil (takrat so stale okoli 270 €). Ko bo potreba po novih rokavicah (zimskih), se bom še prej poigral s kakimi filc vrečami, čez te pa iz umetnega usnja narejene vreče, da skozi ne pride voda in vlaga, vse skupaj pa mora biti, kar je najbolj važno, narejeno tako, da lahko ob morebitnem prevračanju roko dobim iz te vreče TAKOJ, ko spustim krmilo. Če bo to zadovoljilo potrebe, bom pač prihranil tisti denar za kaj drugega, material, da si naredim take vreče pa je doma že precej časa.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Rambo
Prispevkov: 224
Pridružen: 21 Jul 2012 14:06
Kraj: Hrastnik, SLOVENIJA

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Rambo » 28 Jan 2013 23:09

Jaz imam v mislih da bi probal tiste rokavice, ki so narejene iz 3mm neoprena, ki so dejansko narejene za vožnjo s kajakom po vodi v zimskih dneh oziroma za trening raftinga. Zadržuje toploto rok in tudi ne prepiha skozi...Mislim da bodo te rokavice bolj obveljale kot vse drugo... :-D
Izgledajo pa takole
Slika

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 28 Jan 2013 23:39

Pozabi ti na neoprenske rokavice pozimi, prijatelj. Jih imam, pa tako lepo prepihajo, da je veselje. Za vožnjo po vodi so verjetno O.K., ker ni nobene hitrosti, naši motorji pa so le toliko poskočni, da se lahko pelješ 80 km/h ali več. Sicer, pa če imaš to zadevo, jo le preizkusi, pa potem objektivno poročaj.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Rambo
Prispevkov: 224
Pridružen: 21 Jul 2012 14:06
Kraj: Hrastnik, SLOVENIJA

Re: Boč

OdgovorNapisal/-a Rambo » 29 Jan 2013 16:04

Bohorc...kolk debel neopren pa imaš? :think: Jaz imam v mislih 3mm...če pa to drži kot praviš potem pa k... vse skup ;) sem mislu da neopren zadrži toploto kot je nam proti mrzli vodi v zimskih dneh...za prepih sem pa bil prepričan da ne pride skozi...seveda poskusil še nisem... :shifty:


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost