Rokavice

Z nasveti, popravili, mehaniki, rezervnimi deli...
Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Rokavice

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 08 Feb 2015 19:35

Te rokavice sem naročil upam, da so za kej?
http://www.ebay.com/itm/Men-Winter-Warm ... 4632a99e75
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a damijan » 08 Feb 2015 19:46

Gladiator napisal/-a:Te rokavice sem naročil upam, da so za kej?
http://www.ebay.com/itm/Men-Winter-Warm ... 4632a99e75
Mičo boš potem videlIJaz imam take kot majo poštarji pa, ko te enkrat zebe je konec. :think:Pa so usnjene podalšane,notri pa ovčka.

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a BIF » 08 Feb 2015 19:58

Na sliki izgledajo v redu. So pa moje izkušnje podobne kot @Damija-ove.
Nazadnje sem kupil rokavice od H/H Hanley Hansen (pa to je neka firma baje) deklarirane do -30°C kot te na sliki...ampak ko te enkrat zazebe je konec.
Največja napak, ki jo delamo vsi je ta, da rokavice snamemo, ko kje stojimo. Lepo ogrete snamemo in ko pride do izmenjave temperature, se toplota spremeni v kondens in ko so 1x vlažne ne pomaga nič.
Tako je moja izkušnja z rokavicami sledeča.
Dobre podrokavice (v Sport-Direct-u stanejo 7 EUR), zimske Can-Am rokavice (70 EUR) in grelne ročke. Ta kombinacija se je do sedaj edina obnesla. In ko snamem vrhnje rokavice jih prepognem in dam takoj na toplo pod jakno. Podrokavic pa sploh ne snamem...razen če ni nujno potrebno, a jih takoj enako prepognem in dam v žep.
Seveda govorim o tistih res hudo hladnih dnevih.
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 08 Feb 2015 22:48

Največja napak, ki jo delamo vsi je ta, da rokavice snamemo, ko kje stojimo. Lepo ogrete snamemo in ko pride do izmenjave temperature, se toplota spremeni v kondens in ko so 1x vlažne ne pomaga nič.
.
S tem bi se strinjal in ravno, to je tisti problem, ko jih je ""potrebno"" dati dol. Sedaj samo upam, da bodo vsaj polovico te temperature zdržale. Počasna vožnja ni problem, problem je, ko se pelješ nad 80.km/h tam pa začne v palec in konico prstov zebst. Skratka v primeru, da ne bodo to za kar mislim, da so si namenjene si bo potrebno omislit gretje ročk. :idea:
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a Berti » 08 Feb 2015 22:57

Ko je še bohorc fural, smo od njega dobili neke bele rokavice bombazne delovne seveda tanke. Jih das na roko čez pa zimsko rokavico in tako kot je Bif reko deluje. Jutri jih grem iskat v merkur in če se moped odtali grem en krog samo zaradi rokavic.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a lakl » 09 Feb 2015 00:01

Sistem dvojnih rokavic preverjeno učinkuje. Z podrokavico je dovolj kakšna windstoper rokavica v kombinaciji gretja ročk in gasa. Kakšne debele smučarske rokavice niso primerne, ker drsijo-ni prevega oprijema z ročko in preveč izolirajo gretje iz ročk. Dlani so preveč podložene in še vedno napiha preveč zgornjo stran roke. Delavske zimske rokavice se tudi najdejo v kakšni specijalizirani trgovini z dobrim oprijemom in toplotno izolirane.
Res, da smo tudi mi različno podvrženi mrazu, utrjeni in imamo različna gledanja na rokavice in mraz, zato bo vsak izbral svojo izbiro.
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a BIF » 09 Feb 2015 09:13

Ja bele bombažne rokavice so tudi rešitev. Jih imam v službi in so zelo poceni (1,5 EUR/par)...ampak te, ki jih dobiš v športnih trgovinah so prav namenske za te naše težave. So prav smučarske podrokavice , te, ki jih imam jaz pa so za tekače.
Bistvo je, da odvajajo vlago oz. zadržijo roko suho.
Staramo se fantje, staramo.... :mrgreen:
Recimo podrokavice:
https://www.louis.de/en/artikel/vanucci ... st=2565509
Naj pa se sliši še tako bedasto...
https://www.louis.de/en/artikel/latex-r ... st=2565949
...to pa je zagotovo ena boljših rešitev. Obična smrdljiva guma ki ne diha. Verjetno ste do sedaj že vsi pogruntali, da se v največjem mrazu najbolje obnese najbolj navaden PVC anorak ali kaj podobnega. Vse tiste super-duper jakne in hlače iz že katerega...TEX materiala je kurac od ovce. V mrazu lahko imaš pulover in PVC anorak čez pa bo topleje kot ultra draga jakna.
In verjetno enako deluje tudi tole...ampak bog ne daj, da jih snameš, ker se bo voda iz njih vlila... :mrgreen:
@Mičo...brez gretja ročk in gasa....moj globoki poklon....ne znam si predstavljat, da bi ga pozimi v garaži držal za bilanco brez tega.
Če kaj...potem je to najbolj smiselna investicijaa v motor.
Nazadnje spremenil BIF, dne 09 Feb 2015 09:41, skupaj popravljeno 1 krat.
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a Berti » 09 Feb 2015 09:37

BIF napisal/-a: Staramo se fantje, staramo.... :mrgreen:
Ne ne a-a samo mehkužni ratujemo.

Ja nič potem boljše podrokavice.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a lakl » 09 Feb 2015 09:50

Se strinjam.
Na samem terenu nam je po navadi vroče a na povratku proti domu po navadi uporabljamo desni palec bolj intenzivno.
Radi bi bili hitro doma, zato se hitro vračamo po cesti in posledično večja hitrost. Anorak-tista PVC vetrovka za par evrov zaščiti bolj, kot vse vrhunsko drage jakne. Zanjo se vedno najde plac v torbi. Enako je z rokavicami.
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Rokavice

OdgovorNapisal/-a damijan » 09 Feb 2015 10:46

Gladiator napisal/-a:
Največja napak, ki jo delamo vsi je ta, da rokavice snamemo, ko kje stojimo. Lepo ogrete snamemo in ko pride do izmenjave temperature, se toplota spremeni v kondens in ko so 1x vlažne ne pomaga nič.
.
S tem bi se strinjal in ravno, to je tisti problem, ko jih je ""potrebno"" dati dol. Sedaj samo upam, da bodo vsaj polovico te temperature zdržale. Počasna vožnja ni problem, problem je, ko se pelješ nad 80.km/h tam pa začne v palec in konico prstov zebst. Skratka v primeru, da ne bodo to za kar mislim, da so si namenjene si bo potrebno omislit gretje ročk. :idea:
Tak ko Mičo napisal, da ko v konico prstov zebe je adijo..Teško odgreješ.Jaz imam ogrevane ročke pa prste zarival notri pa ni bilo nič bolše.


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost