Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

Z nasveti, popravili, mehaniki, rezervnimi deli...
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 23 Nov 2014 19:28

Fran, daleč od tega, da bi se bockala, če po pravici povem me je že pred časom precej imelo, da bi si naredil nekaj podobnega, a sem imel pred leti slabo izkušnjo ravno s podobno zadevo, hvalabogu, da je bil moped lahek, drugače bi mi noga definitivno počila kot Piknik piškot, bolela pa me je več kot teden dni...
Primerjati spodnjo zaščito s to stransko pa se ne mi zdi ravno na mestu, ker imata različni funkciji, glede voženj čez veje pa: ponavadi sem vedno bil prvi v grupi, ko se je bilo treba prebijati čez vejevje in grmovja...
No, vsekakor ti želim, da ti zadeva služi, kot si si zamislil, pohvale pa tudi za izvedbo in vložen trud ;)
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a BIF » 23 Nov 2014 19:43

Osebno ne verjamem, da bi Bohorc zadevo argumentirano (po mojem mnenju) negiral zato, ker pač tega ne bi mogel imeti, kot si napisal.
Napisal je precej argumentirano razlago...iz lastnih izkušenj (žal) pa jo lahko le potrdim.
Ampak se ne bom spuščal v pregloboke debate, ker ne bo konca.
In če je že volja...material in očitno znanje....ter izjemna skrb po zaščiti...potem predlagam nadgradnjo v tem stilu...
Slika
...ali pa vsaj tole....poznam nekoga, ki bi z veseljem sem kak sod privezal... :mrgreen:
Slika
...ali pa za romantične trenutke....
Slika
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a fran » 23 Nov 2014 20:02

Fanta hvala za nevtralen odgovor in pohvalo. Res je za varnost tudi zaščita kot lok, samo tudi, če bi mel se nebi prikazal na teren, na nek način se celo osmešiš pred drugimi. Dodatkov je lahko mnogo in ne moreš pač imeti vsega, nekako pa je želja vsaj najnujnejših stvari, za katere se želja pokaže na terenu. Tako je tudi recimo želja po daljincu za vitel. saj je zelo nepriročno imeti stikalo na krmilu v določenih trenutkih. Pa tudi kaki motor bi bil manj ukraden, če bi imel alarm. Tako med takimi stvarmi izbereš zadevo ki ti je najbolj dosegljiva, ali pa upaš, da bo najprimernejša za uporabo.
Pač vsk si po svoje prilagodi konjička. Res pa je: Manj je krame, manj ima da crkne ali nagaja.

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 23 Nov 2014 20:34

Vedno pravim izdelovelec že ve kaj, da na trg. Vse ostalo kar se dodaja na motor je stvar okusa posameznika.
P.S Tudi božična jelka je lahko kičasta. :P
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a fran » 09 Mar 2016 13:41

Ko že teče debata o stranski kovinski zaščiti, sem pred dnevi naletel na oglase, ki po slikah izgleda, da so iz krajev, koder je predpisana bočna zaščita. Kar malo čudno je, da skoraj vsak, ki se prodaja ima bočno zaščito iz cevi, pa še to kar na hitro nareto, verjetno za ravnine koder ni širina pomembna, saj so cevi umaknjene navzven in ni lično prav nič izvedeno. Glede na veliko tako opremljenih slik se sprašujem, mar je z zakonom obvezno? Mar so nekje dokazali, da je to le nekaka zaščita, da so zadevo uzakonili. Samo sprašujem, mogoče kdo kaj ve o tem?

Uporabniški avatar
Eugen
Prispevkov: 7
Pridružen: 21 Avg 2014 12:45
Kraj: Brežice

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a Eugen » 24 Jun 2016 12:14

Glede na to, da je bila nameščena ne-certificirana zadeva, je vpašanje kako je s homologacijo.
Takšna zaščita je v redu (podobno imam tudi sam), dokler te na piko ne dobi kakšen policaj ali uslužbenec na tehničnem pregledu. :-)

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a fran » 25 Jun 2016 12:37

Ma se preveč podajate v podrobnosti. Posrbiš za svojo varnost pač, narediš, pa tiho uporabljaš. Itak je pa kot vedno, nekaj pridobiš pa drugod zgubiš, dostikrat pa drugi o tem nimajo pojma. Če je kvalitetno natero pa tudi uradne osebe ne posumijo v rokodelstvo in ti ne delajo težav. Pač vsak za sebe odgovarja. Meni dobro služi, že sem imel bočno kipanje ali pa oster naslon plastike na drevo. Pač z okvirjem brez poškodb.

Uporabniški avatar
Eugen
Prispevkov: 7
Pridružen: 21 Avg 2014 12:45
Kraj: Brežice

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a Eugen » 25 Jun 2016 15:37

Se popolnoma strinjam s tabo.

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Stranska zaščita plastike z kovinskim okvirjem.

OdgovorNapisal/-a fran » 25 Jun 2016 20:16

Bravo Eugen, da z mano držiš. Vedi, da če boš z mano hodu ne boš nikoli sam, ha ha.


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti