Zaščita podvozja - skid plate

Z nasveti, popravili, mehaniki, rezervnimi deli...
Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a lakl » 26 Jul 2012 19:07

Lakl ne bi bil Lakl,če ne bi izumljal! Ker sem na Comanderju videl ,da ima zaščito podvozja narejeno iz 8 mm plastike sem se odločil,da se mi ne bi več dogajalo kar kaže slika

Slika

da naredim zašžito iz 1 cm debele industrijske plastika,katera se mi je nekaj let pomikala po garaži. Obdelava je preprosta z vbodno žago in majhnimi nihaji sem izrezal ter pobrusil robove,nato segrel in lepo zvil ter zmontiral na podvozje.
Zadeva lepo amortizira udarce ter duši zvok kamenja in vej,izredno močna in nezlomljiva! ( dober cm širok komad in 25 cm dolg ne zlomim z roko) lepo se čisti in odteka voda ampak najvažnejše je ,da zaščiti podvozje! Do sedaj po nekaj testiranjih me je navdušilo predvdvsem to,da so udarci v podvozje amortizirani in izredno mehki!

Slika

Slika

A mi bo kdo sledil ????
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Rambo
Prispevkov: 224
Pridružen: 21 Jul 2012 14:06
Kraj: Hrastnik, SLOVENIJA

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a Rambo » 26 Jul 2012 19:25

Jaz bi ti sledil...sam dobiti tak material... :-D

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 26 Jul 2012 19:40

Lakl lepo si naredu ni kaj svaka čast. Sedaj ti ni treba več mislit na veje, ki jih povoziš. :)
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a lakl » 26 Jul 2012 19:48

Rambo! V strica Gugla vtipkaj "nuvilon plošče" - dobavljive v vseh velikostih in debelinah!:))
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 26 Jul 2012 20:35

Izredno lepo narejeno, povrhu pa plastika nikoli ne bo rjavela in je v primerjavi z RF materialom precej cenejša. Povej ko si jih krivil: s čim si segreval plastiko :?: Jaz imam pod motorjem še originalno plastično zaščito, debeline 5mm, sem nameraval izdelati zaščito iz aluminija, zdaj pa, ko sem videl tole... Hm, pa še proizvajalec teh plošč je pred pragom ;)
Jebelacesta, zdaj mi je pa šinilo v glavo, da bi si iz takega-tenkejšega materiala poširil blatnike, odvisno, kako se krivi pri segrevanju :idea: .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a lakl » 26 Jul 2012 21:12

Hja ! segreval sem kar z plinskim gorilnikom! Na spodnji sliki se vidi,da sem malce pretiraval in se preveč približal! Idealna za to je el.pištola na vroč zrak,ampak je nimam več. Počasi segrevaš plastiko in vpeto v Black&Decker mizo potem samo lepo zviješ in držiš pod točnim kotom,da se ohladi,ker drugače se ti vrača ali pa z čem podložiš. Zelo preprosto in priporočam poizkusni komad-tak malo za trening!
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Rambo
Prispevkov: 224
Pridružen: 21 Jul 2012 14:06
Kraj: Hrastnik, SLOVENIJA

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a Rambo » 27 Jul 2012 08:21

Super...tole je kar mamljivo...ko bo čas bom šel v akcijo...še prej moraš pa še kroj podvozja naredit... :-D

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a lakl » 09 Avg 2012 16:17

Prvi hard test narejen in zaščita je nad pričakovanji opravila svoj namen.Lepo drsi po skalovju in amortizira udarce. Domov sem prišel nepoškodovan in naslednji projekt je,da izdelam še zaščito za roke iz enakega materjala.
Lakl vas ima rad :)

Rogi
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Jul 2012 08:23

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a Rogi » 09 Avg 2012 22:00

Če hoćeš plato sprobat pridi na Rokovo. Tam so kamnji. Če test vzdrži tam potem je neuničljiva. Na šoti ne moreš delati test plate :)

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Zaščita podvozja - skid plate

OdgovorNapisal/-a lakl » 09 Avg 2012 22:11

Estonsko podjetje Iron Baltic izdeluje serijske zaščite iz aluminija,pločevine in plastike. Na voljo so za vse pomembne modele 4 kolesnikov,tako,da nisem odkrival "tople vode" :)
Tam pa,kjer sem testiral zaščito bi pa aluminij izgledal,kot,da je ročno kovan.:))))
Lakl vas ima rad :)


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta