Zavora zajle za vitel

Z nasveti, popravili, mehaniki, rezervnimi deli...
Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a Berti » 14 Feb 2014 07:44

Se bomo pa samo po ravnici vitlali :-D Drugače pa bo romala na balkon,in bo za cote obešat.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 14 Feb 2014 14:58

Sem se pozanimal tudi glede razteznosti: do raztezanja pri njihovih vrveh pride zaradi pletenja, ne zaradi razteznosti materiala, pač nimajo take tehnologije, da bi spletli vrv tako na tesno, da ne bi prišlo do raztezanja. Vrv fi 8 mm se raztegne za cca 2% na meter, na 20 m nekje 40 cm pri polni obremenitvi (1500 kg za omenjeno vrv). Pri manjših obremenitvah je raztezek manjši.
Taka je razlaga možakarja, povedal sem mu, za kaj naj bi vrv uporabljal in pravi da bo zadeva funkcionirala. Imam doma nekaj take vrvi, je pa fi 7 mm in jo bom čez vikend dodobra stestiral in se izživljal nad njo, seveda v kontroliranih okoliščinah.

Naročena vrv je prispela, med vikendom se pozabavam s testom s staro vrvjo, potem pa montaža nove ;)

Slika
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a BIF » 14 Feb 2014 18:22

@Bohorc...ja res je...razteznost ni odvisna od materiala v tem primeru, temveč od načina pletenja.
Tudi "nosilnost" ni prav zanesljiv podatek. Bistvena je pretržna sila. Poleg tega je teh 1.500kg. mišljenih v optimalnih pogojih...suha vrv, nikjer načeta, sveža...ne "utrujen" material, primerno hranjena...tvoja pa bo že po prvem vitlanju izgubila 50% teh pogojev...mokra s tisočimi drobci ostrih delcev peska, ki ga najdeš v blatu, stranko navita in povečana sila na vleku.. :pray:
Kot sem že napisal...ko vse skupaj sešteješ in na takšno vrv obesiš motor vreden 10.000 in drobiž...po možnosti v skladu s slovensko tradicijo še sediš na motorju in se vitlaš v breg....vse skupaj poči....no rad bi slišal strica, ki štrika te vrvice kako ti bi razložil, da vrv pač ni namenjena temu.
Eno je vitlanje po ravnem iz kakšnega blata, ali pa malo v bregec, ali čez deblo...tam je vseeno če štrik poči. Ko pa govorimo o resnem vitlanju...takem, ko si kolena grizeš ob motorju...no tam jaz svojega motorja ne bi obesil na te zadeve.
V vsakem primeru pa...treba je probat...MOGOČE pa zadeva deluje...MOGOČE pa ne.... :think:
@Bohorc...čisto kolegialen nasvet...pusti te štrike za to čemur so namenjeni...sigurno nisi prvi, ki bi izumil toplo vodo in če bi to delovalo, bi to že množično uporabljali...pozabi tiste evre...kupi moški štrik kot ga mačka zasluži, pa mirno spiš!
@Freshslo...o traku sem tudi sam že razmišljal....ampak iz opisanih razlogov žal ni mogoče...ima pa trak idealne lastnosti za take zadeve...razen pač širine....
http://www.goeasttour.com/


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta