Zavora zajle za vitel

Z nasveti, popravili, mehaniki, rezervnimi deli...
Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a fran » 04 Nov 2013 23:15

Vitli, vsaj moj Warnov nima zavore za zajlo kar je pa moteče pri navijanju sploh pa brez obremenitve se vrv navija prelahno in navzkrižno in je vsa zverižena ob ponovni uporabi, Takole pa sem izdelal zavoro za zajlo in se sedaj lahko navija na trdo brez da jo držiš napeto z rokami in se tudi sama od sebe ne sprošča in odvija. Link:

http://www.youtube.com/watch?v=jXRr6_DH ... e=youtu.be

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a Berti » 05 Nov 2013 08:41

Odlična zadeva. Čeprav so imeli nekateri kitajski vitli že v originalu dodan plehek, ki je služil kot zavora. Ampak tvoja zavora je mnogo bolj učinkovita.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 05 Nov 2013 10:57

Dobra ideja in lepo narejeno :clap: :dance: :clap:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a fran » 06 Nov 2013 08:21

Berti pa Bohorc hvala za pohvalo. No če še to komentiram, res je kitajc ima pločevino, sam obseg gibljivosti pločevine je premajhen in se rada pločevina defornira s časom pa se zlomi ali pa odgnije. U glavnem deluje samo ko je novo. Poizkušal sem tudi z novo pločevino ampak tole na pušo in s fedrom deluje perfektno. Problem je le z izvedbo če je dovolj prostora. Notranjost valja za navijanje zajle je konična in tu je edino mal problem ker širina zavore ne sme presegati notranje mere valja, ko je pa zajla navita pa pri strani zazija zavora kak milimeter. Po par poizkusih navijanja sicer ni zajla poizkušala pri strani izkočiti in upam da tudi tako ostane. Žal vitli kot so WARN nimajo zavor pa tako se povsod pišejo z VELIKO, saj čez funkcionalnost nimam kaj reči, vsa pohvala.

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a damijan » 06 Nov 2013 12:17

Fran dobra zadeva.Bol, ko pa na roke vleč.Drugače pa mi Gladiatorji včasih imeli Bertija za navijat sedaj pa nas je zajebal, ko kupil tak stroj.Sedaj bomo morali sami navijat bi to dobro prišlo.. :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 06 Nov 2013 18:36

Jaz bi raje videl, da bi nekdo pogruntal, da bi se jeklenica navijala kot je pravilno: vsak ovoj posebej iz ene strani do druge in obratno. V tole se še nisem poglabljal, ampak pravilno navijanje jeklenice na boben vitla onemogoča "grizenje" in vozlanje jeklenice. Sam večkrat jeklenico raztegnem (sploh po uporabi, ko po vožnji operem motor) in nato ročno navijem sloj za slojem iz leve proti desni in obratno, da je čim bolj lepo navita na boben. Pri tem mi zavora ne bi pomagala prav veliko, edino z rokami mi ne bi bilo potrebno toliko vleči jeklenice v nasprotno smer navijanja.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a fran » 06 Nov 2013 21:24

Bohorc delno ti prav zavora reši problem. Namreč v prvo moraš zajlo naviti pod obremenitvijo. Tako se naije na trdo in u glavnem tudi kar lepo po vrsti. Pri odvijanju pa zavora opravi glavno vlogo, da se odvije samo toliko kot rabiš oz. potegneš in se ne odvija sama od sebe. Tako ostane na bobnu trdo navita in se ponovno spet trdo navije. V glavnem pa ni vitla, da bi imel neke zadeve da se zajla kontrolirano navija. Pri mobilnih dvigalih
pa zajla ne sme nihati se pa navija točno po prej narejenih kanalih na bobnu in se navija u glavnem samo po enkratnem ovoju in se ne nalaga in križa. Kvaliteta zajle je pa vedno na višku.

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 07 Nov 2013 16:56

Franc vsaka inovacija je dobrodošla in je lepo, če jo deliš z nami. Me pa edino matra pri tem, ko se blato in voda nabereta znotraj puše? Skratka, ko boš preizkusil zadevo poročaj kako se obnese. Jaz osebno delam tako kakor Bohorc po pranju se zapeljem do bližnjega drevesa in jo ponovno navijem in pošpricam z wd40.
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a fran » 07 Nov 2013 20:15

Če je to res in verjetno tudi je, da po vsaki uporabi razviješ zajlo in jo namažeš, kapo dol mal takih. Jaz ga operem ponavadi drugi dan vitel je pa fino imet na kontroli, wd ne škoduje pa tudi redno odvijanje pa navijanje je koristno, se sčisti, zajla namaže, konzervira in najvažneje, da veš ko rabiš da je ispravno. Jaz sem jo ob izdelavi zavore odvil prvič (lastnik sem kak mesec) in notri v zadnjem ovoju je zajla že rjavela in počasi bi zapustila civilizacijo. V glavnem vzdržujem in sproti popravljam kar se da zrihtati v domači delavnici. Ko stroj kupiš rabiš kar precej dela da ga prilagodiš za furo oziroma svojim potrebam. Ja kot prvo so bile podnjice in zaščita manšet.

Uporabniški avatar
freshslo
Prispevkov: 20
Pridružen: 06 Sep 2011 21:46
Kraj: okolica LJ
Kontakt:

Re: Zavora zajle za vitel

OdgovorNapisal/-a freshslo » 08 Feb 2014 18:14

?! Zakaj to preprosto ne resite z sinteticno vrvjo?
-CanAm Outlander 800 XT ///Airdam CVTech & STM
-Yamaha R1
-Kawasaki Ultra 300X


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov