Polaris sportsman 500 forest

Atv, motor, avto..
smarnca
Član
Prispevkov: 19
Pridružen: 09 Okt 2015 09:33

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a smarnca » 23 Okt 2015 14:30

Sva z bertijem nekako v navezi, pa da še tukaj napišem, malo kronološko kaj ga jebe:

V soboto sem imel daljšo furo, vse BP cca 100km potem se zapodim še proti gorjancem in ko se vozim po neki vlaki mi pade zadnje levo kolo v kanal od vode. Motor se nagne na levo nazaj kar konkretno, in crkne. Ga spravim iz jame na ravno, vžge iz prve, vse normalno. Še peljem deset minut pa se začne in to v trenutku. Motor trokira pri več kot pol gasa, če ga pritisneš na hitro se prej. Se privlečem domov s tiste pol gasa, forgazer narazen vse čisto. Zamenjam svečko vse isto. Ni mi več jasno kaj je. Motor uzge takoj,pod stangasom in do pol gasa vse BP, naprej pa trokira za popizdt. Ko je hladen se bolj zavrti. Prav tako na mestu ob počasnem dodajanju gasa.
Ko se mi je to naredilo sem imel na rezervi, zjutraj tankal na petrolu na otočcu. Ko sem prišel domov sem nalil cca 10l frišnega bencina iz omvja.
Včeraj sem še nekaj razkopaval prednji konec za lažji dostop do elektrike in ostalih pizdarij, probam motor, vžge in dela normalno, se peljem, gas vse BP, Po cca 500metrih trokira ko zmesan, ce spustim takoj gas crkne. Če stisnem gas malo preden crkne mi vseka čez izpuh in forgazer tako, da mi furgazer vrže iz prirobnice;) ga dam nazaj in ponovi vajo. Če ga vžgem in gasiram dokler ne začne trokirat, oz lahko tudi med vožnjo, da ga probam počasi z gasom spravit na štant gas mi motor po cca 10 sekundah v "idle" spet dela 500m normalno. Glede na to da hudič začne delat normalno sem izključil razne odmične in ventile. Kaj pa res je pa še ne vem.

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a damijan » 23 Okt 2015 15:36

Jaz imam EFI tvoj navaden,,,meni je tudi, ko spustil gas ugasnil .Meni se premaknil senzor lopute,,,Drugače, če ti Berti ne zna povedat ,je težko ,kjer drugi nimamo Polarisev .

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a fran » 23 Okt 2015 19:09

Moje mnenje v razmislek. Ko si zadevo nagnil prek mej ki jih je navajen, je lahko zajela črpalka smeti, ali pa imaš celo vodo v sistemu.

smarnca
Član
Prispevkov: 19
Pridružen: 09 Okt 2015 09:33

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a smarnca » 23 Okt 2015 21:13

Imam zanimiv "napredek" motor dela na vse mogoče načine uporabe normalno, razen konstanten gas ga jebe, oziroma ga sili na kašelj:) Ko med trokiranjem samo malo premaknem gas v + ali - je vse ok...

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a fran » 24 Okt 2015 08:42

Zna bit kanal za štangas zamašen, ali pa kakorkoli oviran. Lahko je zgubljen vijak za nastavitev, tudi se je že zgodilo posledice vode kaka rja na vijaku. Očitno ti sedaj na majhnih obratih teče na večjo loputo, kar je pa težko vzdrževati v pogonu. Večja loputa je samo za vožnjo v obratih.

smarnca
Član
Prispevkov: 19
Pridružen: 09 Okt 2015 09:33

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a smarnca » 20 Nov 2015 20:14

Motor postiman, dela ko sus. Jaz pa dobro da imam ušesa, drugače bi se smejal okol in okol glave. :-D Torej na voljo za kako turo.

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Berti » 20 Nov 2015 20:23

smarnca napisal/-a:Motor postiman, dela ko sus. Jaz pa dobro da imam ušesa, drugače bi se smejal okol in okol glave. :-D Torej na voljo za kako turo.
In kaj je bilo?
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

smarnca
Član
Prispevkov: 19
Pridružen: 09 Okt 2015 09:33

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a smarnca » 25 Feb 2016 18:06

Motor iz servisa, obut v nove gume, zamenjan jermen in drsniki, zamenjana olja in filtri. Zdej pa sam da sem mal frej, da naredim kako turo. Kdo bi šel na gorjance ta vikend? :)

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Berti » 03 Apr 2016 20:16

Smarnca, me lahko pokličeš. Številko imaš na ZS. Hvala
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

smarnca
Član
Prispevkov: 19
Pridružen: 09 Okt 2015 09:33

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a smarnca » 25 Maj 2016 09:31

Po cviljenju spredaj desno grem snet kolo, da vidim če mi je slučajno čeljust kaj zablokirala. Vzamem stran kolo in manšeta v dveh kosih u tri prelepe...., ker ravno razdiram in sva nazadnje z bertijem ugotovila da imam spredaj na a rokah luft še to poberem stran in dam naredit nove puše. Manšeto sem iskal ravno 4 ure pa sem recimo iz foha. Hecne dimenzije...da dam še tukaj loebro-tovo kataloško pa mogoče komu kako minuto prihranim 304129. Sicer je pol centi krajša, ampak je OK. Kako se bo obnesla bom pa čez kakega jurja povedal. [url=http://shrani.si/?2m/11j/MVAdFCJ/dsc0802.jpg]Slika
levo
Slika
levo
Slika
še 1x levo
Slika
no pa naj bo še desno:)
slike nekaj hebejo...
slike naj bi delale:)
Nazadnje spremenil smarnca, dne 13 Jun 2016 11:21, skupaj popravljeno 2 krat.


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost