Polaris sportsman 500 forest

Atv, motor, avto..
Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Berti » 30 Dec 2013 15:50

Še manj kot 100€ bi pršlo vse skupaj. Edino koliko pira bi popil.... :lol:
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a lakl » 30 Dec 2013 17:16

Priporočam,da si na nekem odpadnem komadu narediš zvar z to plasiko in drug komad zviješ,da potem lahko testiraš vzdržljivost materjala na spoju oziroma krivini. :-D
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Berti » 30 Dec 2013 17:24

To bom vsekakor naredil,vsaj 2 plati bom skupaj zavaril in malo pobožal z macolo...
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 30 Dec 2013 17:42

Na zvarjeni plastiki boš imel vogalne spoje, na zakrivljeni pa bodo krivine zaobljene. Pri zaobljenih krivinah boš pri nasedanju lažje zdrsel čez oviro (zlasti na kakem hlodu), medtem, ko se bo vogal marsikam kje zataknil in imaš tako večjo možnost zaščito zlomiti, ali pa še huje - zviti kak del okvirja. Če bi z kakšnim rezkarjem vsaj malo pobral vogale in naredil okroglino, pa spet tvegaš zlom plastike pri kakem udarcu, saj bo zvar oslabljen. Samo moje razmišljanje, kako boš naredil zaščito pa je itak samo tvoja odločitev. Laklova izdelava se mi zdi naravnost fantastična, pa ni nikjer nič varjeno, narejeno pa kot se "šika" in tukaj laklu samo kapo dol ;) :clap:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Berti » 30 Dec 2013 17:49

Naredil bi hmmmmm podobno temi samo,da bi naredil bolj odpri kot ne tako pravokotni
Slika
Bolj podobno temi
Slika
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a lakl » 31 Dec 2013 18:26

Na drugi sliki so mi bolj všeč.
Centralno plastiko sem imel nekaj let doma in je takšna kot je,ker je pač bila doma.Bif je kupil pravi materjal,takšen,kot ga dajejo tudi pri BRPju na Comanderja in Mavericka. Na roke sem pa dal kar plastiko,oziroma obrezal in zvil sem kuhinjske deske,saj bi za roke moral kupiti 2 kvadratna metra veliko ploščo in sem za njih plačal 24€. Do sedaj so se čudovito obnesle in izpolnilnjujejo svoj namen. Zvil,zravnal,zlomil še nisem nobene,tako,da...
Problem vidim v različni uporabi motorja saj z preveč odprto zaščito podvozja (luknje za iztekanje blata in vode) povečamo možnost zapenjanja vej in posredno slabše zaščite,pri manjših luknjah pa naredimo korito in nam blato ne izteka zato ga potem vozimo z seboj. Tu nimam pravih priporočil kakšne naj bodo luknje ali pa najbolje,da se blatu izogibamo!
Za izdelavo zaščite potrebujemo le vbodno žago,kotno brusilko,pištolo na vroč zrak in večji primež ali neko drugo primerno mizo za vpenjanje plošče,saj,ko jo segrejemo in zvijemo je potrebno imeti vpeto dokler se ne ohladi.
Na mojem aluminija sigurno ne bo nikoli saj je z plastično zaščito vsak udarec mehak in tih...
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Berti » 01 Jan 2014 09:21

Tudi sam bom kupil tam kot Bif.

Ja luknje bom skopiral tako kot ima ironbaltic, mogoče tudi kakšno luknjo man. Torej redko blato odpade? hmmm potem moram začeti razmišljati on zelo hitri odstranitvi zaščite in potem fiksiranju nazaj na podvozje. Bo zanimiv januar.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a damijan » 01 Jan 2014 20:37

Berti rosfrej je zakon!!Pa tudi če je mal težji pa mal če zaropota ,ko veja vdari!!!Najbol pa tist ko zaston dobiš!!ha,ha

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a Berti » 01 Jan 2014 22:12

Ga dobiš nazaj,ker ni primer za pečt pice.

Osebno mi je bolj všeč plastika že zaradi same obdelave in potem fiksiranja
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Polaris sportsman 500 forest

OdgovorNapisal/-a damijan » 02 Jan 2014 15:11

Priviješ tak ko plastiko kaj pa je drugač sam odspod distančnik gumast ,da ne ropota!!Moj z rosfreja pa enkat ne zaropot!!a


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost