Kvrguša

Recepti in gurmani.
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Kvrguša

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 13 Feb 2018 19:46

Vidim nekaj dni nazaj na spletu, ko nekdo nekaj meša, polaga v tisti miks piščančja bedra in ko vidim končni izdelek si rečem: tole moram naredit in probat.
In danes je bil ravno tak dan, ko se mi je zaluštalo pacanja za šporhetom :P .
Zmečem vse sestavine na kup, in ker nimam okroglega pekača sem uporabil model za torte, al kaj kurca je že tist pleh, ko ga spneš :lol: :lol: :lol: Zmešam testo, ga pustim nekaj minut, medtem namažem tisti model in ga dam v pečico, da se segreje z oljem vred, nato položim noter piščančja bedra in nastavim na predpisano temperaturo. No, ni bila ravno predpisana, ker je najina pečica preveč brutalna, če bi res nastavil temperaturo na 250°C bi ven potegnil samo pepel :lol: :-D , tako da sem jo nastavil na 170 °C, pekel 25 minut, nato temperaturo zmanjšal na 150 °C in pekel še 20 minut, potem sem vzel zadevo iz pečice, jo namazal z maslom, prelil z mlekom in vrnil v pečico še za 10 minut.
Ker tega do danes nisem še nikoli jedel, nisem imel neka huda pričakovanja, pa vseeno moram reči, da mi je jed res odlična, mora pa vsaj zame zraven obvezno biti kisla smetana. Priprava je enostavna, da bolj biti ne more, bolj enostavno se da skuhati samo še klobasa :lol: :) Recept sem našel na spletu, zato ga nisem pisal, dodajam pa par fotk ;)
IMG_20180213_163311.jpg
IMG_20180213_165531.jpg
IMG_20180213_175940.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost