Praznična kulinarika

Recepti in gurmani.
Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a lozinka » 09 Jan 2013 01:19

Tukaj bi jst predlagal da se mal piše in lima o hrani ki se pripravlja ob različnih praznikih. Novo leto je mimo in tokrat ne bomo o novoletnem prehranjevanju.
Jst bom nalimal dokaze zakaj se nisem mogel udeležit sobotnje fure. Zaradi Božiča. Pravoslavnega. Nisem vernik (razen da verjamem v svojih 10 prstov) ampak ta praznik je bil dober razlog da obiščem svojo dediščino, tam kje se je rodila moja mati in kje sem kot otrok preživljal počitnice. Kraj kje sem bil je najbližje mestu Novi Grad (včasih Bosanski Novi), od tam cca 25 km v podeželje. No da skrajšam. Pravoslavci imajo običaj da za Božič (7januar) jejo "pečenico", v bistvu je to čist navaden odojek pečen na ražnju. Za Božič si ga ponavadi privoščiju tudi največja "sirotinja" ker je to pač obred. Je pa mnogim mojim prijateljem nejasen in čuden način kako se ta obred naredi. Namreč, ponavadi se dva dni pred Božičem odojka zakolje in pripravi na raženj, naslednji dan se ga peče in šele na Božič se ga je, ob nekakšnem kratkem obredu v hiši pred samim obedom. Sam obred ne bom razlagal, mogoče kdaj drugič ob kaki priliki, mogoče ste pa tudi že slišali kako to izgleda.
No naš je tako izgledal ko so ga pripeljali domov, in ko so ga olajšali za neužitni del:
Slika
Montaža "subjekta na osnovno sredstvo":
Slika
In ko je bil že na 3četrt fertik:
Slika
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 09 Jan 2013 08:47

Mnjami, mnjami :clap: . Smo imeli nekaj takega na zaključku sezone, le pri pečenju nismo sodelovali in prisostvovali ;)
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a lozinka » 30 Mar 2013 18:26

Tukaj bi mogel zdej prilepit slike šunke, jajc, hrena in vso ostalo velikonočno požrtijo ampak jst bom dal pripravljen narezek za rojstnodnevno žurko. Udeleženci so predvsem mladi cca 20-30 let stari:
Ta v plastiki je kupljen, vse ostalo je home made:
Slika
Vse skupaj je na stopnicah ker ni bilo placa v kuhinji primernega za slikanje:
Slika
Sladkarije v aranžmanu moje žene:
Slika
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
rudi12
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Nov 2012 20:10
Kraj: Šiška
Kontakt:

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a rudi12 » 30 Mar 2013 21:09

Kolkr vidim je vse v plastiki???? :oops: :twisted: :whistle:
Masai 450 A RR osica

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a lozinka » 31 Mar 2013 01:29

rudi12
Kolkr vidim je vse v plastiki????
Ne glih, v plastični škatli je ta na desni, ostali so oviti v prozorno folijo zaradi transporta ;)
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a damijan » 10 Nov 2013 14:54

Martinova pojedina :dance: :dance: :dance: Včiraj izpadlo,ko kolegu umrl oče,pa sva si z mojo polovico privoščila danes račko z mlinci in rdečim zeljem..Priznati moram super :clap: Pa tak veste, da smo Gladiatorji veliki jedci in vsi blizu 100 kg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pa dober tek... :animals-chickencatch: Vinček je letošnji ni več mošt,,,, :lol: :lol:
Slika

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a lozinka » 10 Nov 2013 20:52

Jst sem pa včerej naredil velik kiks, namreč nisem vzel mobitela da bi poslikal praznično požrtijo pri enemu kolegu ki je vbistvu imel god. Dobre hrane kot drv, tudi vina (ali mošta, kaj je že). Oddelali smo pri njem ravno 12 ur, od 14 do 02, jedli ne vem kolikokrat, pili pa skuz :geek: :whistle:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a lozinka » 18 Nov 2013 19:10

Lepo vreme je bilo idealno da se nekaj vrže pod pokrov:
Slika
Kaj se skriva odspodaj?
Slika
Vglavnem z vsemi dodatki je bilo dobro, mlinci, rdeče zelje, krompir..., vinček (Damjan, hvala).
Slika
Ugotavljam da bo treba bolj pogosto zakurit tist zvon, drva mi bodo zgnila tam odzunaj :clap:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a BIF » 19 Nov 2013 16:51

Ja saj....v bistvu je škoda, da bi drva propadla...s tistim pod pokrovom pa se človek že nekak pomantra... :mrgreen:
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Praznična kulinarika

OdgovorNapisal/-a damijan » 19 Nov 2013 18:07

Ja lahko povem ,da sem še danes masten okoli ust...Zelo dobro je bilo... :clap: :clap: :dance: :dance:


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost