Balkan open road

Organizacije, srečanja, pikniki, skupinske vožnje...
Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Balkan open road

OdgovorNapisal/-a lakl » 26 Jul 2015 21:57

TOKRAT MALO DRUGAČE
Poletje je čas dopustov in sva z ženo sklenila, da ga preživiva malo drugače kot običajno.
Da bo volk sit in koza cela, kot pravi pregovor, sva izbrala nov način potovanja na morje.
Svoje priljubljeno vozilo BRP Outlander sem naložil na prikolico in sva se z sopotnico odpeljala do našega atv znanca v Bločice. Prijateljski sprejem, kavica, babji čvek o tem in onem ter skok v opremo.
Potovalni načrt sem imel v naprej izdelan in sem hotel, da ugotovim svoje navigacijske sposobnosti. Sam potovalni načrt sem izdelal z pomočjo avtokarte in Google zemljevida.
Začetek najinega potovanja je bil v kraju Bločice in od tam sva nadaljevala pot do Starega trga pri Ložu, kjer zavijeva iz asvalta na makadamsko pot preko hriba Markovec do Loškega potoka in, ker sva na dopustu je v krajevnem lokalu ponovno padla kavica ter prijateljski pogovor z lokalnimi lovci.
Iz Loškega potoka naju je pot vodila po meni že prevoženi ne-asvaltirani cesti, preko Glažute v Grčarice in naprej po asvaltu preko Gotenice, Kočevske reke v Štalcerje, kje ponovno zapustiva civilizacijo ter preko Muhe vasi in Podlesja uživava na gozdni poti, saj je bilo peklensko vroče, ter se v Lazah spustiva do reke Kolpe. Malce daljša pavza v Starem trgu ob Kolpi je bila okrepčilna in do Osilnice po asvaltu občudujeva našo mejno vodno lepotico- reko Kolpo.
V Osilnici prečkava mejni prehod ob velikem začudenju in občudovanju mejnih organov, ter nadaljujeva pot do Malega luga, Gerovo in ker nama je čas dopuščal še do Delnic, mimo Fužin, občudujeva Lokvarsko jezero, do Gornjega Jelenja in preko mostu na Krk.
Da je lepo na Krku ne bom opisoval.
Povratek:
Na Krku sva porabila veliko goriva za vsako dnevne aktivnosti zato sem na navigaciji izbral najkrajšo pot a se mi je hitro zalomilo, ko me je naprava zapeljala do vaškega pokopališča in nato mimo po kozji stezi v grmovje. Slikovita pot se je pokazala kot perspektivna zato nadaljujem po njej v dobri veri, da ima navigacija pravo smer in pot. Po nekaj kilometrih zelo lepe poti, takšne, da sem že preklopil v 4X4 pogon se nenadoma pojavi glavna cesta, po kateri zapeljeva direktno do Gornjega Jelenja in nato zavijeva na gorsko cesto proti najjužnejšem smučišču Platak. Slikovita, lepo vzdrževana gozdna pot. Na Platku se okrepčava in ker o najini nadaljni poti natakarica nima pojma nadaljujeva po svoje. Navigacija, karta, sonce in po makadamskih poteh, čudoviti pokrajini, lahko le uživava. Potovalna hitrost je zaradi slikovite pokrajine majhna, da se lahko čim bolj naužijeva naravnih lepot.
Na poti od Platka zaokroživa po gozdovih, kjer nama le gozdarji in vozniki lesa delijo informacije o najini poti. Največ uporabnih informacij o poti lahko poda lokalno prebivalstvo ter gozdarji.
Najdeva čudovito planoto z lovko kočo-Lividraga in od nje spust v kraj Gerovo, kjer nadaljujeva pot po asvaltu do mejnega prehoda Prezid kjer je mejne organe ponovno bolj zanimalo najino vozilo kot osebni dokumenti, preko Babnega polja v Bločice, kjer se je najina pot končala z štirikolesnikom.
Skupaj prevoženih 420 km saj sem izbiral traso poti, da lahko vidiva čim več slikovite pokrajine in s tem ne kršiva uredb o vožnji v naravnem okolju.
Opremljena sva bila z primerno opremo in za kratenja časa se je komunikacijska naprava pokazala za dober nakup, saj sva lahko nemoteno komunicirala po poti.
Vozilo je delovalo brez najmanjše težave in z zadovoljstvom ugotavljava, da morava podobno avanturo ponoviti v najkrajšem času.

Povezava:
www.facebook.com/groups/511721375648363/?fref=ts
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a lozinka » 27 Jul 2015 16:56

Super tura. A nista razmišljala da bi to dala v dveh dneh skozi? Veliko stvari bi še dodatno vidla pa še kopala bi se lahko :)
Mi se sicer peljemo čez Kočevje pa proti Delnicam prek Broda na Kolpi na morje, odvijem tudi na Fužine ker mi je tam lepo za vozit, a želim si enkrat mal zapeljati tudi na Osilnico in prek Čabra pridet do Gornjega Jelenja!
PS. A imaš slike še kje, jst tole ne morem gledat, nimam FB :doh:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a lakl » 27 Jul 2015 17:57

Na otok Krk sva naredila 220 km in potem nekaj dni poležavala na plaži. Za povratek sva izbrala drugo pot, da več vidiva in več doživiva.


https://www.youtube.com/watch?v=vzLY5_ZQmjU
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 27 Jul 2015 20:02

Lakl zelo lepo si tole odpeljal in sestavil. :clap: ;)
Zaprašena sta pa kar :-D .
Nekako se mi zdi, da se ljudje z ATV-ji premalo odločajo za taka potepanja oz podvige?
Jaz priznam, da mi je enkrat na leto zadosti ceste. :P
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a lakl » 27 Jul 2015 20:34

Ja, prav imaš Mičo. Nekako se vso bojijo-bojimo, dolgih potovanj. Imamo nov štitikolesnik in 15 star avto pa se z avtom ne bojimo na morje zapeljat z motorjem pa??? Poznam ljudi, kateri se zapeljejo nekaj 1000 km brez, da bi prej prekontrolirali olje. Sedi-vozi, če crkne-crkne!
Naredila sva 420 km in od tega je sigurno več kot polovica neasvaltiranih poti. Sam povratek je bil dolg 140 km in če bi čas dopuščal bi izbral še nekaj neprevoženih poti.

Žal mi je le, da zaradi nepredvidenih dogodkov nisem mogel planirati dva-tri dnevno kroženje z motorjem do morja, ostati teden dni ob slani mlaki in se vrniti po drugih poteh ponovno z dvema-tremi dnevi avanturistične vožnje.
Bo pa drugo leto...
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a damijan » 27 Jul 2015 20:45

lakl res super reportaža :clap: Škoda ko bil sam , mislil z motorjem .Ni hotel noben s tabo...?Mi gladiatorčki se nekak z organiziramo saj dva , če kaj krepa navežemo pa gasa...Bpr ne crkne :think: Drugače res lepa fura.... :clap: :clap:Bugija imamo za test.Zdaj ima BPR pa ga tak pazi tak, da se samo muce šlepajo pa kak Polaris :lol:

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 27 Jul 2015 21:18

uff..damjan..bugi bi šel rade volje za par dni na furo..sam..sej veš da čakam na podmladek pa sem omejen..pa kmetijstvo..pa deca mala..žena noseča..že tole cestno celodnevno sem malo izsilil doma..upam da drugo leto rata kak balkan obrnit..če bo še kak gladiator za to..ker sam..definitivno nebi šel..čeprav mam brp mu ne zaupam..

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a lakl » 27 Jul 2015 22:13

Dopust vedno preživljam z družino in, ker sta otroka polnoletna sva z ženo sama drugo leto dopustovala-tokrat malo drugače.
Moj moto je tak, da hočem na dopustu imeti mir, če pa se mi zaželi družbe jo pa na morju takoj najdeš :-D
Je pa v planu ena daljša avantura po balkanu. Z prijatelji imamo namen prevoziti iz Grčije, Albanijo, Črno goro, Bosno in čez Hrvaško domov.
Pet držav,cca 2000 km, tri BRP vozila, trije vozniki...
Če bo bog dal zdravje bo v začetku septembra že kaj za prebrat in pogledat :mrgreen:
Lakl vas ima rad :)

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 27 Jul 2015 23:24

Ali se meni samo dozdeva, da na tej furi ne bo boljše polovice? :)
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
lakl
Prispevkov: 151
Pridružen: 21 Jul 2012 20:59

Re: Balkan open road

OdgovorNapisal/-a lakl » 28 Jul 2015 05:59

Moška družba :mrgreen:
Lakl vas ima rad :)


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost