Zračni filter K&N

Oprema in dodatna oprema.
Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 20 Mar 2013 11:34

GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
freshslo
Prispevkov: 20
Pridružen: 06 Sep 2011 21:46
Kraj: okolica LJ
Kontakt:

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a freshslo » 20 Mar 2013 20:54

Zakaj hoces K&N filter?!

Sam sem ga imel v Outlanderju, v raptorju ga imam se vedno. Ker sem se z outlanderjem dosti vozil po zelo prasnih cestah in skoraj vedno za kaksnim sem za stos med koleno in filter napel se belo gazo in po parih furah je bila kar dobro rjava od prahu. Potem sem dal nazaj papirnat filter in naredil enak test pri cemer je bila gaza bistveno cistejsa. Trenutno imam notri TwinAir filter, ki ima veliko bolj goste luknje kot K&N, nisem pa se poizkusil z gazo.

Da bi pa obcutil kaksno razliko v moci motorja med filtri pa samo v sanjah :whistle:

Karkoli bos ze nabavil, razen original, glej, da bo imel filter se peno okrog za dodatno zascito, katero bos namocil v posebno oljnato tekocino, da se prah zalepi nanjo.

Drugac si pa kup Raptorja, pa ne bos rabil nic dodatno frizirat :lol:
-CanAm Outlander 800 XT ///Airdam CVTech & STM
-Yamaha R1
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 20 Mar 2013 21:07

Daleč od tega, da bi pričakoval neko moč je pa res, tako kakor si rekel ravno zaradi praha. Seveda upam pa, da so pralni filtri K&N? Kolikor mi spomin še dela je imela yamaha malo (gobico) naoljenega?
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a BIF » 21 Mar 2013 08:13

Sam imam K&N-a notri že 13.000 km. Life-time filter. Vendar pa absolutno svetujem posebno originalno K&N mrežico, ki se natakne čez filter. To mrežico po prašni furi le snameš in streseš (če imaš kompresor in jo spihaš je še bolje), natakneš nazaj na filter in je zadeva rešena. Sicer pa priporočam tudi original set (čistilo in olje) od K&N-a. Filter naoljiš (nežno z občutokm) pustiš 10 min. (kot piše v navodilih), natakneš mrežico in ob rednem čiščenju mrežice filter opereš in ponovno naoljiš 1-2 X letno.
Twin-Air je odličen filter vendar ga moraš vedno, ko je usran prat,sušit in ponovno oljit...preveč dela! Je pa K&N tudi bolje pretočen. Hitrejši ne boš...motor pa bo hvaležen!
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
freshslo
Prispevkov: 20
Pridružen: 06 Sep 2011 21:46
Kraj: okolica LJ
Kontakt:

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a freshslo » 21 Mar 2013 10:05

To z k&n mrezico pa je sigurno dobra varianta ;) Ja z twin airom je malce vec dela. Vendar je na sreco mrezica oz pena takoj suha po pranju.
-CanAm Outlander 800 XT ///Airdam CVTech & STM
-Yamaha R1
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 21 Mar 2013 10:31

Bif si ti posebej moral naročit mrežico ali si jo dobil zraven filtra? Pa če ni skrivnost kje si naročal??
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
freshslo
Prispevkov: 20
Pridružen: 06 Sep 2011 21:46
Kraj: okolica LJ
Kontakt:

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a freshslo » 21 Mar 2013 10:35

K&n filtre uvaza tudi jefra racing iz domzal.
-CanAm Outlander 800 XT ///Airdam CVTech & STM
-Yamaha R1
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a BIF » 21 Mar 2013 11:02

Gladiator napisal/-a:Bif si ti posebej moral naročit mrežico ali si jo dobil zraven filtra? Pa če ni skrivnost kje si naročal??
Naroči se posebaj...mislim da pride okrog 17 EUR-ov...preko E-bay-a. Mogoče pa jo dobiš tudi pri nas....bom tekom dneva malce pobrskal in če najdem link ga pripopam In to mrežico RESNIČNO PRIPOROČAM!
Sicer pa imam doma tudi twin-Air filter....vrhunski filter za posebne priložnosti.
K&N je izjemno pretočen filter...npr. za vožnjo čez Pamirsko pogorje z 80 oktanskim gorivom. Z mrežico izjemno dober za prah in enostaven za vzdrževanje. Twin-Air pa ima to prednost, da čez njega izjemno težko prodre vode (posebna sestava pene) in primerna za "potapljače", mud-racerje ipd. No jaz imam oba....Kadar enega zmontiram drugega operem in sušim do naslednje menjave....pač zato.
V kolikor pa bi moral izbrati le enega...K&N z mrežico!
Tako to izgleda:
http://www.knfilters.com/search/product ... =22-8016PK
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a BIF » 21 Mar 2013 11:06

Eto nekaj našel. malce sem zaj**** s ceno. V glavnem: ni poceni je pa vredna vsakega centa!
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... 26_arr%3D1
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
freshslo
Prispevkov: 20
Pridružen: 06 Sep 2011 21:46
Kraj: okolica LJ
Kontakt:

Re: Zračni filter K&N

OdgovorNapisal/-a freshslo » 22 Mar 2013 00:10

@Gladiator: Najboljs, da tako naredis kot smo vcasih na tomosih, zenski iz omare suni ene najlonke pa jih v topelt napni cez cev in z vezico zategni :)
-CanAm Outlander 800 XT ///Airdam CVTech & STM
-Yamaha R1
-Kawasaki Ultra 300X


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost