Plug za sneg

Oprema in dodatna oprema.
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 10 Jan 2013 22:39

Rabim nasvet glede pluga :confusion-helpsos: :pray: .
Moj plug je narejen tako, da ima na obeh straneh stranice, ki so ukrivljene navzven. Zadeva je zelo funkcionalna, še zlasti pri finiširanju pluženja, da ne odrine snega takoj čez plug. Vendar obstaja en majhen problemček. S tema stranicama, ki sta nekoliko izpostavljeni brez vsakih težav zapnem za robnik, ali kakršno koli oviro, ki ni vidna pod snegom. Sicer je ta pločevina dokaj debela, a se mi je vseeno skrivila. Razmišljam, da bi zadevo ojačal, po drugi strani pa sem nekoliko v skrbeh, da ne bi uničil kaj drugega, namesto teh stranic. Plug sicer ima vzmetna varovala, če zapnem v kako oviro, da se plug nagne. Do sedaj se plug ni nagnil, ko sem kam zapel, ampak so se povile ti dve stranici. Ko sem poizkušal "na suho" zapeti v robnik, pa se je sedaj, ko sta stranici zviti plug nagnil naprej, torej vzmetni varovali delujeta. Prosim za mnenja in nasvete, prilagam pa še sliki za lažjo predstavo.

Slika

Iz strani bi na stranico iz zunanje strani privaril trikotne plošče kot ojačitev :?:

Slika

Že vnaprej hvala vsem za odgovore ;)
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a Berti » 11 Jan 2013 06:11

Inženirji ze vedo zakaj so naredili tako. Vsaka do delava potegne za sabo se kaj drugega. Samo zanimivo ,da drugi plugi nimajo takih stranic. Jaz sem mislil,da jih hoces odstraniti.
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 11 Jan 2013 09:32

Berti napisal/-a:Inženirji ze vedo zakaj so naredili tako. Vsaka do delava potegne za sabo se kaj drugega. Samo zanimivo ,da drugi plugi nimajo takih stranic. Jaz sem mislil,da jih hoces odstraniti.
Odstranil jih nikakor ne bom, ker kot sem dejal pridejo te stranice zelo prav pri finiširanju, npr, če ti po sredini dvorišča ostane kaj snega te stranice preprečujejo, da bi se sneg pomikal izven območja pluga. Bom danes videl, kako se to ravna; ali so stranice iz trdega ali nekoliko mehkejšega materiala. Če so iz mehkejšega materiala, se bom spustil v izdelavo novih z tršim materialom ;).
So pa te stranice po mojem opazovanju in "čekiranju" pluga gor zato, da ojačajo plug, ker tisti rumeni del je plastičen in po moje ta plastika ne bi zdržala prevelikih preobremenitev in sunkov. Plug je dodobra stestiran, tudi po težkem-južnem snegu, do sedaj sem z njim izredno zadovoljen. Spomladi, oziroma, ko naj ne bi bilo več snega pa se lotim brušenja in barvanja kovinskih delov...
Kot sem napisal, sem poizkusil plug nasloniti na robnik (plug je bil pod kotom, glede na robnik) in se je plug lepo nagnil naprej. Poizkušal sem pod raznimi koti, in vedno, ko je je prišlo do določene obremenitve se je plug nagnil naprej, kar pomeni, da vzmetna varovala služijo svojemu namenu. Po mojem občutku se plug nagne naprej pod enakimi obremenitvami, ne glede pod kakim kotom plug zapne v robnik, tudi ko zapnem plug v robnik vzporedno.
Sem pa opazoval tudi bočni zamik motorja, ko zapnem v robnik pred aktivacijo vzmetnih varoval (ko zapnem v robnik pod kotom), pa ni opaziti nekega zamika, torej na samo šasijo ni prevelikih obremenitev, ko je sneg še toliko manj, saj bi verjetno motor na snežni podlagi zdrsnil.
Ojačitev bi dodal na zunanjo stran bočne stranice, kakšna 2 cm od tal.

Slika
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 11 Jan 2013 17:59

Stranici sem ojačal, kot sem si zamislil, samo prebarvati ju še moram.
Lahko pa plužim brez teh stranic, saj je zadaj narejena ojačitev, na katero so privijačene te stranice - nisem poslikal, je pa označeno z rdečo črto in je široka cca 3 cm, vidi se na drugi sliki. Ojačitev je privarjena pravokotno na kovinsko krivino, na katero je fiksirana plastika. Plug je brez stranic širok 153 cm, s stranicami zajema 173 cm. Če se mi bodo stranice še kdaj skrivile, jih bom enostavno vzel stran. Hitro vpetje stranice pa je še vedno aktualno in še nisem razmislil kako naj jo izpeljem.

Slika

Slika

Mičo, midva sva se pogovarjala o nožu na plugu. Moj se lahko, ko je dovolj iztrošen obrne za 180° in je spet nov.

Slika
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 11 Jan 2013 18:48

Sem pogledal pri meni in se samo zamenja lahko ni možnosti, da se obrne "šina"??
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

galu
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Jul 2012 19:04

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a galu » 15 Jan 2013 20:36

Eko še moj plug Made by "doma narejeno"
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 15 Jan 2013 20:58

Zeno, ni drugega za reči, kot :clap: :clap: :text-bravo: :clap: .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a damijan » 15 Jan 2013 21:36

Super kot iz trgovine ...bravo :clap: :clap: :clap: :clap:

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 15 Jan 2013 21:44

Edino, kar bi jaz popravil je, da bi imel možnost nastavitve trdote vzmeti, drugače pa res fenomenalno narejeno ;) .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Plug za sneg

OdgovorNapisal/-a damijan » 15 Jan 2013 21:47

Lahk bi tak ko ima tvoj plug,šponar.... :think:


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost