Kraja štirikolesnika

Vse.....
Uporabniški avatar
rudi12
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Nov 2012 20:10
Kraj: Šiška
Kontakt:

Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a rudi12 » 01 Nov 2013 19:55

No pa sem doživel,da so mi v Šiški ukradli štirikolesnik.Ob 19,30 je bil še na mestu pred blokom,ob 20.45 pa nič več.Takoj sem odšel pogledat v sosednjo ulico,vendar nisem našel ničesar.Pokličem na 113 in prijavim krajo,nato pa pred blok počakat policiste.Nekaj mi je reklo,da naj grem pogledat še okoli sosednjih blokov in glej ga vraga na koncu sosednjega bloka slišim "verglanje" z zvokom nečesa kar ni podobno motorju ne avtu /globok zvok,kakršnega ima moj motor/.Zavijem okoli in pod garaže,ter glej čudo,dva mladoletna mulca na mojem motorju in ga poizkušata vžgati /očitno nista imela pojma kaj je treba narediti da vžge/.Zatulim kaj delata na mojem motorju in oba zbežita kot veter v temo.Ogledam si motor in vidim,da sta odlomila kontakt ključavnico in zvezala žice.Ko sta prišla policista sta vzela sledi DNK,poslikala in naredila zapisnik.Ugotovili smo,da sta udrla tudi v "kufer" in vzela iz škatle za prvo pomoč škarje,ter tako potegnila iz plastike ključavnico /kontakt/,ter odrezala + žico in poizkušala vžgati motor.
Ključavnico sem danes "zalotal" in ponovno montiral na mesto,nakar je motor takoj vžgal.Škoda na ključavnici je v bistvu samo zaščita proti vlagi,ki sta jo polomila.
Tako se je kraja motorja srečno končala zame in za motor. :-D
Masai 450 A RR osica

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 01 Nov 2013 20:48

Važno, da se je končalo, kot se je in da ni škode na mopedu. Moram reči, da si imel srečo v nesreči, kajti, če jima bi ga uspelo zagnati... :doh: , raje niti ne pomislim kaj vse bi se lahko zgodilo :(
Upam, da ju identificirajo in nasekajo po "parklih" :twisted:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

alvin74
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Jul 2012 19:48
Kontakt:

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a alvin74 » 01 Nov 2013 21:19

Dodatna ključavnica na ketno bi prav pršla. super sam da je atv doma, drgač še sitnosti zaradi tablice. :clap:
Dinli Masai700

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 01 Nov 2013 22:27

uff..nebi jaz tako odreagiral..da dobim nekoga na mojem mopedu..ma da je 2x večji od mene bi ga zgrizu..sam skoču kot pobesneli pitbul..najprej namlatit pol pa uprašat kaj dela na motorju..uff.. no zarad takih pacientov ne puščam motorja nikjer kjer ga nimam na oku..pa še to ti ga lahk pajsnejo..no vglavnem..važno da je moped ostal doma in brez večjih poškodb..

Uporabniški avatar
rudi12
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Nov 2012 20:10
Kraj: Šiška
Kontakt:

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a rudi12 » 02 Nov 2013 16:07

.sam skoču kot pobesneli pitbul..najprej namlatit pol pa uprašat kaj dela na motorju..uff.
bugimajstr: Veš,za tako reakcijo greš potem ti k sodniku in dobiš kazen /me je že izučilo na drag način/,pa še civilno tožbo za kakršnokoli poškodbo mulca.Zakaj bi naje..al jaz,če sem policiji lahko dal opis obeh in ostal samo oškodovanec in ne napadalec na mladoletnika.Tudi policista sta mi dala prav,da sem tako ravnal,čeprav,po pravici povedano,sem se zelo težko zadržal.
Važno je da sem se tudi danes lahko vozil z motorjem in ga po parkiranju zaklenil z 3cm debelo jekleno /ojačano z obročki/zajlo z varnostno ključavnico čez prvo "felgo" in A roko.Tako ga nebo nihče več porival okoli. :-D :whistle: :dance:
Masai 450 A RR osica

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 03 Nov 2013 03:27

rudi12 napisal/-a:Važno je da sem se tudi danes lahko vozil z motorjem in ga po parkiranju zaklenil z 3cm debelo jekleno /ojačano z obročki/zajlo z varnostno ključavnico čez prvo "felgo" in A roko.Tako ga nebo nihče več porival okoli. :-D :whistle: :dance:
Dobro si se potolažil - če imajo namen nepridipravi ukrasti kar jim pade v oči, bodo to tudi storili. Tale tvoja zajla z ne vem kakšnimi obročki, napeljana čez ne vem kaj jim ni niti najmanjša ovira do izpolnjenega cilja. Najbolša zaščite je: MRTVA STRAŽA :!: :!: :!: :twisted: :think: :banana-angel: :character-willie: :confusion-shrug: :greetings-wavegreen: :law-policered: :music-tool: :obscene-buttmoon: :obscene-buttsway: :romance-ballandchain: :violence-ak47:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
rudi12
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Nov 2012 20:10
Kraj: Šiška
Kontakt:

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a rudi12 » 03 Nov 2013 10:54

Bohorc,po eni strani imaš prav."Šus v glavo in ne bo več kradel"/vendar v končni fazi naj..beš ti.
Drugače pa sta se mulca včeraj zvečer zopet sukala okoli bloka in na moj klic,so ju policisti tudi dobili.Vzeli so jima DNK in naredili zapisnik in vpričo mene poklicali starše /izkazalo se je ,da sta po Šiški kar precej kradla tudi iz kolesarnic/. Zadeva se odvija v pravo smer in straža /čeprav ne MRTVA/ se je vseeno izplačala. :evil:
Zajla pa bo ostala na motorju v premislek še komu,ki se bo hotel voziti z mojim motorjem. :-D :naughty:
Srečen konec zame.Še vedno se vozim!!! :auto-biker:
Za mulca pa... :pray: ,saj sta na policiji /malo prepozno/potočila kar nekaj solzic. :doh: :crying-yellow:
Nazadnje spremenil rudi12, dne 03 Nov 2013 19:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Masai 450 A RR osica

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 03 Nov 2013 11:23

Praviš Rudi kdor dreza v "oso" ta ga piči. :-D ;)
Lepo da se je vse končalo tako kakor je treba. :clap:
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
rudi12
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Nov 2012 20:10
Kraj: Šiška
Kontakt:

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a rudi12 » 03 Nov 2013 19:29

HEHEHE!!! Ne da se osica kar tako odpeljati vsakomur. :-D
Za enkrat je sreča na moji strani.V Šiški kar ni "prišvasano" / pa še to ne vedno/je možnost,da ukradejo.Kaj čmo "taki časi".
Pri zetu so ukradli koš za listje nosit /star "100 let"/.Kaj se dogaja temu narodu???? :o
Masai 450 A RR osica

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Kraja štirikolesnika

OdgovorNapisal/-a damijan » 03 Nov 2013 20:14

Rudi ko to berem hudo res.Dobro ,da se tak rešilo?Ne vem kaj pomišljala mulca ,da se bosta tam okoli vozila ali kaj?Verjetno nista bila od daleč ampak z obližnjih blokov,,,,Prodaja motorja :?: :think: Res dobro ,da si jih dobil,privez je pa za tako mularijo dobra rešitev,kjer oni orodja nimajo.Če bi pa res gdo tak hotel je pa vprašaj.... :?: Zavarovanje je pa drago hudič :doh:


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost