črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

Vse.....
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 17 Nov 2014 20:54

No, o temule sem že imel napisan članek, pa me je nekaj zamotilo in ga nisem potrdil - zaključek si verjetno predstavljate :?: No, bom poizkusil še enkrat ;)

Tole prometno nesrečo je opazila Andreja na SPIN-u (Gasilci.org), kjer je bila objavljena, pa tudi kmalu odstranjena. Zakaj odstranjena? Udeleženec pri tej nesreči je namreč predsednik PGD Mirna in predsednik OGP Mirna, po moje je to vzrok odstranitve objave o prometni nesreči. Možakarja dobro poznam, ima moped Linhai 600, lasti pa si ga dobro leto dni. Ko sem možakraja prvič videl voziti 4cikl sem pristopil do njega in mu dal dober nasvet: "Anton, desni palec ti bo treba malček skrajšati, ali pa vozi počasneje, mopeda nisi vajen, za sabo imaš premalo kilometrov in odsvetujem ti tiščanje plina "do daske" - ne samo zaradi tvoje neveščosti in lastne varnosti, to ni dobro niti za moped sam." V odgovor sem dobil: "Ti voziš še hitreje kot jaz, pa se še nisi razkopu..." V njegovo dobro sem mu obrazložil, da imam za sabo že nekaj tisoč kilometrov in ne nekaj tistih 5, kot on, in da tukaj izkušnje igrajo precejšnjo vlogo, večjo kot si on misli in da se lahko kljub izkušnjam tudi meni pripeti nesreča, brez njih pa je za kaj takega možnost še znatno večja. In kot zgleda mojega nasveta ni upošteval, še več, celo v alkoholiziranem stanju je sedel na motor, pa ga ne obvladuje niti trezen, kaj šele opit - O.K. dovolj je star, že ve kaj dela...
No, Andreja je včeraj to nesrečo opazila na SPIN-u in ko sem videl, da je v nesreči udeležen štirikolesnik na Debencu sem Andreji takoj rekel: "Tole je sigurno Anton." In je bil.
Včeraj o podrobnostih nisem spraševal nikogar, bil je odpeljan v bolnišnico Novo mesto, nato pa so ga zaradi resnosti poškodb prepeljali v UKC Ljubljana Danes me pokliče poveljnik našega PGD Mirna in mi pove diagnozo: polomljeno večjo število reber, predrta pljuča in raztrganine na jetrih, tako, da je njegovo stanje precej resno.
Upam, da čim prej okreva in da ga je tale šola nekaj izučila, stala ga bo sigurno kar nekaj...
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a damijan » 18 Nov 2014 15:33

Bohorc napisal/-a:No, o temule sem že imel napisan članek, pa me je nekaj zamotilo in ga nisem potrdil - zaključek si verjetno predstavljate :?: No, bom poizkusil še enkrat ;)

Tole prometno nesrečo je opazila Andreja na SPIN-u (Gasilci.org), kjer je bila objavljena, pa tudi kmalu odstranjena. Zakaj odstranjena? Udeleženec pri tej nesreči je namreč predsednik PGD Mirna in predsednik OGP Mirna, po moje je to vzrok odstranitve objave o prometni nesreči. Možakarja dobro poznam, ima moped Linhai 600, lasti pa si ga dobro leto dni. Ko sem možakraja prvič videl voziti 4cikl sem pristopil do njega in mu dal dober nasvet: "Anton, desni palec ti bo treba malček skrajšati, ali pa vozi počasneje, mopeda nisi vajen, za sabo imaš premalo kilometrov in odsvetujem ti tiščanje plina "do daske" - ne samo zaradi tvoje neveščosti in lastne varnosti, to ni dobro niti za moped sam." V odgovor sem dobil: "Ti voziš še hitreje kot jaz, pa se še nisi razkopu..." V njegovo dobro sem mu obrazložil, da imam za sabo že nekaj tisoč kilometrov in ne nekaj tistih 5, kot on, in da tukaj izkušnje igrajo precejšnjo vlogo, večjo kot si on misli in da se lahko kljub izkušnjam tudi meni pripeti nesreča, brez njih pa je za kaj takega možnost še znatno večja. In kot zgleda mojega nasveta ni upošteval, še več, celo v alkoholiziranem stanju je sedel na motor, pa ga ne obvladuje niti trezen, kaj šele opit - O.K. dovolj je star, že ve kaj dela...
No, Andreja je včeraj to nesrečo opazila na SPIN-u in ko sem videl, da je v nesreči udeležen štirikolesnik na Debencu sem Andreji takoj rekel: "Tole je sigurno Anton." In je bil.
Včeraj o podrobnostih nisem spraševal nikogar, bil je odpeljan v bolnišnico Novo mesto, nato pa so ga zaradi resnosti poškodb prepeljali v UKC Ljubljana Danes me pokliče poveljnik našega PGD Mirna in mi pove diagnozo: polomljeno večjo število reber, predrta pljuča in raztrganine na jetrih, tako, da je njegovo stanje precej resno.
Upam, da čim prej okreva in da ga je tale šola nekaj izučila, stala ga bo sigurno kar nekaj...
Zato sem to prilepil ,ko sem pomislil ,da ga mogoče poznaš....Vseeno naj hitro okreva ...Vsaka šola dela mojsta upam,čeprav ne vemo, kaj nas čaka...

Uporabniški avatar
Rambo
Prispevkov: 224
Pridružen: 21 Jul 2012 14:06
Kraj: Hrastnik, SLOVENIJA

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a Rambo » 18 Nov 2014 16:04

Ja kot večina, ko kupujejo te 4kolesnike in si mislijo, da se voziti zna z njim vsak....in ravno zato se zgodijo velikokrat takšne nesreče, ko precenijo samega sebe....Vedno, ko sem prodal vsakega 4kolesnika, sem kupca vedno opozoril, naj bo previden in naj začne počasi, da spozna moped in pa kako se obnaša med vožnjo....zato tudi jaz upam na čim manj takšnih nesreč in Antonu želim popolno ozdravitev...

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 02 Avg 2015 20:31

GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 05 Avg 2015 20:07

O temu primeru smo se pogovarjali včeraj in eden izmed gasilskih sotovarišev je rekel, da je slišal, da je voznik štirikolesnika v tej nesreči podlegel poškodbam. Upam, da so to samo govorice...
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a damijan » 20 Sep 2015 11:58


Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 12 Jun 2016 18:05

GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a lozinka » 28 Dec 2016 23:27

Videl na sosednjem forumu, naj se še tukaj vidi kakšni kreteni obstajajo:
http://www.jutarnji.hr/autoklub/garaza/ ... a/5443655/
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a damijan » 17 Jan 2017 13:34

HUDO POŠKODOVAN VOZNIK ŠTIRIKOLESNIKA Dolenjskanews

Brežiške policiste je 13. 1. dopoldne občan obvestil, da je v bližini gozda pri Gornjem Lenartu
našel poškodovanega moškega, ki naj bi že dan prej padel s štirikolesnikom in poškodovan
obležal. Hudo poškodovanega in podhlajenega moškega so reševalci odpeljali v bolnišnico. Po
prvih ugotovitvah in zbranih obvestilih policistov naj bi 60-letni moški v noči na 13. 1. med vožnjo
s štirikolesnikom trčil v drevo, padel in se hudo poškodoval. Okoliščine še preverjajo.

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: črna kronika-upam čim manj prispevkov tukaj...

OdgovorNapisal/-a Berti » 17 Jan 2017 14:01

Sem bral pred dnevi,pa je bil omenjen moped....
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost